'İşçiysen atılırsın, AKP'liysen atanırsın'

Eski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, kardeşi FETÖ'den müebbetle yargılanan Şaban Dişli'nin Hollanda'ya büyükelçi olarak atanmasına tepki gösterdi.

GENEL 27.09.2018, 16:17 27.09.2018, 16:49
'İşçiysen atılırsın, AKP'liysen atanırsın'

İZ GAZETEEski CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, Ege Üniversitesi'ndeki kadın bir işçinin FETÖ soruşturmasıyla kapatılan bir hastanede doğum yaptığı gerekçesiyle işten atılması hatırlatarak, kardeşi FETÖ'den müebbetle yargılanan Şaban Dişli'nin Hollanda'ya büyükelçi olarak atanmasını kıyasladı.

Altıok, söz konusu paylaşımında 'İşçiysen atılırsın, AKP'liysen atanırsın!' ifadelerini kullandı. 

İşte o paylaşım:

NE OLMUŞTU?

Ege Üniversitesinde taşerondan kadroya geçişlerde çeşitli bahanelerle üniversite yönetimi işçilerin kadroya geçişini engellemişti. Bunun üzerine de kadroya alınmayan işçiler Ege Üniversitesi'nde eylemlere başlamıştı. İşlerinden olan işçiler 94 gün oturma eylemi düzenlemiş, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi sonrası eylemlerini noktalamıştı. Genel-İş 7 No’lu Şube Başkanı Kemal Köroğlu, işten çıkarılmaların gerekçelerinin arasında işçilerin çocuklarının kapatılan dersanelerde eğitim almış olması, kapatılan hastanelerde çalışmış olması gibi 'saçma' gerekçeler olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?