İngilizcesi birincilik getirdi

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü birinci sınıf öğrencisi Yaren Öner, Best Contest Turkey İngilizce Konuşma Yarışması'nda birinci oldu.

GENEL 20.04.2016, 10:42 20.04.2016, 11:28
İngilizcesi birincilik getirdi

İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü birinci sınıf öğrencisi Yaren Öner, 81 kentten öğrencilerin katıldığı Best Contest Turkey İngilizce Konuşma Yarışması'nda birinci olarak para ödülü ve bir haftalık tatil kazandı. Türkiye'nin en iyi İngilizce konuşan öğrencisi yarışmasında ön elemenin ardından ilk 10'a kalan Öner, jürinin belirlediği konu üzerinde konuştu ve en yüksek puanı aldı. Solis Proje Atölyesi, Ege Turistik İşletmeleri ve Konaklama Birliği ve Bernar Kariyer Okulu ana sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmada Öner, üniversite öğrencileri arasında en iyi İngilizce konuşan yarışmacı seçildi.

Öner, üniversitenin eğitim dilinin İngilizce olmasının başarısında büyük etken olduğunu ve İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde kapsamlı bir eğitim verildiğini belirterek, "Eğitimimde sürekli İngilizce konuşuluyor. Derslerimiz İngilizce işleniyor. Bu da yabancı dille temasınızı sürekli hale getiriyor. Sonucun birincilik olması beni çok gururlandırdı. Yarışma, İngilizce dil eğitimine dikkat çekmek için yapıldı. Ben de hem İngilizce dil bilgimi sınamak hem de akıcı bir İngilizce kullanımı deneyimi yaşamak için yarışmaya katıldım. İlk kez gerçekleştirilen bu yarışmada birinci olduğum için mutluyum" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208