İMAF tıbbı sekreterlik kursu açtı

İZMİR Mardinliler Federasyonu (İMAF) gençlere istihdam sağlamak için İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile ortak projelere başladı. Tıbbi sekreterlik diğer adıyla hasta kabul kursunu başlatan İMAF, kurs sonunda gençlere istihdam sağlamayı hedefledi.

GENEL 17.06.2016, 13:52 17.06.2016, 16:23
İMAF tıbbı sekreterlik kursu açtı

Bir süre önce Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ile ortak kurslar düzenleyeceğini duyuran İMAF, tıbbi sekreterlik kursu ile çalışmalarına başladı. İMAF’ta gerçekleştirilen kursa 25 kursiyer dahil oldu. Halk Eğitim Merkezi’nden Büşra Demir’in eğitmen olarak katıldığı kursta, gençlerin kurs bitiminde iş sahibi olması hedeflendi.

İMAF Gençlik Kolları Başkanı Erdal Ataklı öncülüğünde gerçekleştirilen proje için Halk Eğitim ve İŞKUR yönetimine teşekkür eden İMAF Genel Başkanı Ferhan Ademhan, “Topluma ulaşan ve halkımıza fayda getiren projeleri her zaman desteklediğimizi söyledim. Burada da Gençlik Kollarımız öncülüğünde yapılan bir çalışma var. Gençlerimizin toplumsal yaşamda önlerinin açılması ve güçlenmesi bizim için çok kıymetli" dedi. İMAF Gençlik Kolları Başkanı Erdal Ataklı da, 2.5 ay sürecek kursun sonunda İzmir’deki özel ve kamu hastaneleri ile görüşerek kursiyerlerin istihdamı için çaba sarf edeceklerini belirtti.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?