İGC: 'Abdi İpekçi'yi özlemle...'

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin suikast sonucu aramızdan ayrılışının 40. yılında İzmir Gazeteciler Cemiyeti bir açıklama yaptı.

GENEL 01.02.2019, 10:58 01.02.2019, 11:35
İGC: 'Abdi İpekçi'yi özlemle...'

Abdi İpekçi'nin 1 Şubat 1979’da evinin önünde düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybetmesinin 40. yılında İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kurulu İpekçi'yi özlemle andı. Abdi İpekçi'nin fikirlerinin bugün de yaşadığını ve genç nesil gazetecilere aktarıldığını belirten Gazeteciler Cemiyeti şu açıklamada bulundu:

"Abdi İpekçi'yi saygı ve özlemle anıyoruz.Gazetecilik yaşamı boyunca barışı ve düşünce özgürlüğünü savunan Abdi İpekçi, silahlı bir saldırı sonucu 40 yıl önce aramızdan ayrıldı. Katili belli olsa da aydınlığa sıkılan her kurşunda olduğu gibi  tetiği çektirenler hala saklandıkları karanlıktalar. Ancak bizler, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı gibi demokrasi mücadelesi yolunda katledilen aydınlarımızın fikirlerinin takipçisi oldukça asla başarıya ulaşamayacaklar. Türk gazeteciliğinin ilkesel anlamda da gelişimine katkılarda bulunan demokrasi sevdalısı Abdi İpekçi'nin fikirleri bugün de yaşıyor ve genç nesil gazetecilere aktarılmaya devam ediliyor. Abdi İpekçi'yi ve tüm basın şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?