İfadeye çağrılan muhabirimiz serbest!

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ifadeye çağrılan muhabirimiz Tugay Can ifadesini vermesinin ardından serbest bırakıldı. Müdürlük ifadeye çağrılma nedenini ‘halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit oluşturmak’ olarak belirtti.

GENEL 25.03.2020, 17:14 25.03.2020, 17:29
İfadeye çağrılan muhabirimiz serbest!

İZGAZETE - İz Gazete muhabiri Tugay Can Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ifadesini vermesinin ardından serbest bırakıldı. Müdürlük ifadeye çağrılma nedenini ‘halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit oluşturmak’ olarak belirtti. Yetkililer ifadeye çağrılma nedeni olarak ise muhabirimizin 'İzmir’de farklı iki ilçede sağlık çalışanlarının testi pozitif çıktı!' haberini gösterdi. 

HALKIN HABER ALMA HAKKINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM!

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Tugay Can ‘ Biz doğru bildiğimiz yolda halka doğru haberi ulaştırmak için işimizi yapmaya devam edeceğiz. Öte yandan yaptığımız haber hiçbir yetkili kurum tarafından yalanlanmadı, ben halkın haber alma hakkını savunmaya devam edeceğim’ dedi.

Yorumlar (2)
Cem ceylan 5 gün önce
Sevgili Tugay Can a geçmiş olsun dileklerimizle, insanları korku ve panike sevk eden en önemli unsur devlete olan eksik güven duygusudur.
sbx1 gemi nedir araştırın. 5 gün önce
sbx1 gemi nedir araştırın.
banner96
banner177
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?