İEÜ'nün 'VCD T-SHIRTS 2006-2016 Sergisi' İTO'da

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından, üniversitenin 15'nci yıl kutlamaları kapsamında İzmir Ticaret Odası zemin katında, "VCD T-SHIRTS 2006-2016 Sergisi" gerçekleştirildi.

GENEL 12.04.2016, 10:55 12.04.2016, 11:14
İEÜ'nün 'VCD T-SHIRTS 2006-2016 Sergisi' İTO'da

VCD132 Baskı için Çizim Teknikleri dersinin uzun yıllardır süren çalışmalarının bir ürünü olan ve artık bir Görsel İletişim Tasarımı Bölümü geleneği haline gelen tişört projesinde birinci sınıf öğrencilerinin çalışmaları ilgi ve beğeni topladı. Sergi ile ilgili bilgi veren İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel iletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Arda, birinci sınıf öğrencilerinin tanınmış bir sanatçıyı seçerek analiz ederek ürettikleri otoportrelerini öğrendikleri serigrafik baskı teknikleriyle t-shirtlere aktardıklarını söyledi. Bu sergide, projenin başlangıcı olan 2006'dan beri üretilen, öğrencilerin yaptığı işlerin büyük bir bölümünü kapsayan bir seçki sunulduğunu ifade ederek serginin hayata geçirilmesindeki destek ve katkıları nedeniyle İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş başta emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sergi açılışına İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aşkar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Yazgan Bulgun, Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dilek Himam Er ve Jülide Metin, Çizim Teknikleri öğretim görevlileri Nina Kerzelli, Başak İnce ve Yrd. Doç. Dr. Ceren Bulut Yumrukaya, öğrenciler ile İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Filiz Avcı Belet, 52'nci Grup üyeleri ve davetliler katıldı.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208