İcra ve iflas takipleri o tarihlere kadar durduruldu!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına karar verildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

GENEL 22.03.2020, 10:59
İcra ve iflas takipleri o tarihlere kadar durduruldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararnameye göre, koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında 30 Nisan tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri ile bu takiplere ilişkin sürelerin durdurulmasına karar verildi.

Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile Cumhurbaşkanı İcra İflas Kanunu’nun 330. maddesi gereğince sahip olduğu yetkiyi kullanmış oldu.

Salgın tehlikesinin devam etmesi halinde bu süre yine Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılabilir. Yeni bir karar alınmadığı takdirde 1 Mayıs’tan itibaren icra iflas işlemleri aynen devam edecek.

Kararın ardından sosyal medyada en çok gündeme gelen konu borçlu yurttaşların maaşlarına konulan 4/1 hacizler ile vergi dairelerinin maaş ve banka hesaplarına koyduğu blokeler oldu. 

Yorumlar (1)
daha geç olmadan 2 hafta önce
siyasilerin yetkilerini 4 ay durduralım,imza yetkilerini 5 ay erteleyelim.yurt genelindeki aklı başındaki 1500 doktor siyasilerin akıl ve ruh saglıklı olmadıklarını rapor etsinler.yetkileri durdurulmalı.virüs,e karşı ev kredisi öneren,uçak bileti kdv si düşürdügünü açıklayan akıl,akıl olamaz..müşahade altına alınmalı ve yetkileri dondurulmalı iş ,işten geçmeden..
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?