Huzurevinde tedbir için test yapıldı, 4 pozitif vaka çıktı

Foça ilçesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Reha Midilli Necla Ana Huzurevi'nde tedbir amaçlı yapılan testlerde 4 kişi de Kovid-19 bulgusuna rastanıldı. Pozitif çıkan testlerin 2'sinin huzurevi çalışanı, diğer 2 kişinin ise huzurevinde kalan yaşlılara ait olduğu öğrenildi.

GENEL 22.04.2020, 23:53 22.04.2020, 23:57
Huzurevinde tedbir için test yapıldı, 4 pozitif vaka çıktı

SEYFİ GÜL- Foça'da Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı'nca yaptırılan, 2010 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) devredilerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Reha Midilli Necla Ana Huzurevi'nde personel ve kalan sakinlerine koronavirüs testi yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün Hıfzısıhha Kurulu'na önerisiyle tedbir amaçlı olarak personel ve huzurevinde konaklayanlardan alınan numunelerin yapılan testlerin sonucunda 2 personel ile huzurevinde kalan 2 yaşlı vatandaşta Kovid-19 vakasına rastlanıldı.

Testleri pozitif çıkan kişiler Foça Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, tam izolasyon halindeki huzurevi ise 14 günlük karantinaya alındı. 14 günlük vardiyasını doldursalar da çalışanların karantina süresince vardiya değiştirmelerine ve evlerine gitmelerine izin verilmedi. Huzurevinde kalanlar karantina süresince sıkı takibe alınırken, hastane de tedavi altına alınan hastaların durumlarının ise iyi olduğu bildirildi.


DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
18°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?