Hilton İzmir açıkladı: 'Kapatılıyor'

Hilton İzmir’den yapılan açıklamada, otelin 16 Ekim tarihinden itibaren Hilton tarafından işletilmeyeceği belirtildi.

GENEL 15.09.2020, 20:21 15.09.2020, 20:34
Hilton İzmir açıkladı: 'Kapatılıyor'

Ege Telgraf''ta yer alan habere göre, yaklaşık 30 yıldır İzmir’de faaliyet gösteren ve İzmir’in ikinci beş yıldızlı oteli olan Hilton İzmir kapanıyor. Hilton İzmir yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hilton İzmir 16 Ekim 2020 tarihinden itibaren Hilton tarafından işletilmeyecek. Hilton İzmir’in şu ana kadar gösterdiği örnek misafirperverlikten gurur duyuyor ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İzmir’deki faaliyetlerimize DoubleTree by Hilton Hotel İzmir Alsancak, Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı, DoubleTree by Hilton Hotel İzmir Havalimanı ve Hampton by Hilton İzmir Aliağa olmak üzere dört farklı konumda hizmet veren otellerimizle devam edeceğiz”

Yorumlar (29)
Özer muhacir 1 hafta önce
YAZIK BELEDİYE İZMİRİN İÇİNE ETTİ NE FUAR BIRAKTI NE TRUSTİ GETİREÇEK ALAN YILLARDIR KÖY HAVASINDA HİÇ BİR KALKINMA YAPAÇAK BİR ADIMLARI YOK SENELERDİR YAT LİMANI OLAÇAK OLMADI TÜM EGLENCE YERLERİNİ KAPATTI SONRADA EVLATLARIMIZ İŞSİZ DİYE MİLLET BİR TARAFINI YIRTAR SANAYİYİ BİLE YER BULMADIGINDN MANİSAYA KAPTIRDIK BU GÜN ÖTEL YARIN BÜYÜK FİRMALAR GİDER GELİŞMEYEN HER YER BUNU YAŞAMAYA MAHKUMDUR GERİ KALMIŞ KAFALARIN BU İZMİRİ YÖNETMESİ BIKTIRDI ARTIK YOKMU İZMİRE HALKINI VEREÇEK BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI OLAN ZİHNİYET ESKİŞEHİR MANİSA BİLE İZMİRİ GEÇTİ İNŞALLAH ADAM GİBİ ADAM BİR BELEDİYE YÖNETİCİSİ ŞU İZMİRE NASİP OLUR.
Kemalll 1 hafta önce
Aktarıl seni...ülkenin içine eden her işyerini mahveden ekonomiyi yönetemeyen turist getiremeyen bir iktidarın olursa tüm şehirler gibi İzmir’i de etkiler
mahmut tuncer 1 hafta önce
Haha ulan mantığa bak, otel müşteri bulamıyor sorumlusu: "CeHaPE bEleDiYesi"
M onut 1 hafta önce
Izmir in icine eden Belediye degil merkezi yonetim her sehir in icine etti iyi takip et kic yalayan yobaz izmirde cok
Slm esn 1 hafta önce
Geri zekalı belediyenin yüzünden mi yoksa ekonominin kötü oluşundan mı
metin bora 1 hafta önce
tek suçlusu belediye soyer istifa
Kemal küpçü 1 hafta önce
Takım tutar gibi parti tutmak ne kadar komiksiniz.
Hakan Seymen 1 hafta önce
Komiksin dostum
Özkan 1 hafta önce
Hilton kapatma kararı aldıysa durum gercekten çok cidddi
Fahri BAĞRIAÇIK 1 hafta önce
CHP li yönetimler iş adamlarını canlarından bezdirdi, daha ÖNCEKİ yıllarda yüzlerce fabrikatör fabrikasını istanbul körfez bölgesine taşımıştır, bunu biz iftira olsun diye yazmıyoruz, işte üç dört gün ÖNCE mendereste aynı şey yaşandı, çünkü bunların temelinde zulüm var kardeşim, vergini dik alası onların zamanın da alınmıştır,........eskiden izmirden istanbul bölgesine kaçan iş insanları bakalım şimdi ne yapacak? Suçlu CHP li belediyelerdir.
tamer 1 hafta önce
istediğiniz kadar yalan söyleyin o yalanlar buzdolaplarını doldurmuyor evine erzak alamadığı için ağlayan babayı teselli etmiyor bıçak kemiğe dayandığında hepiniz kaçacak delik arayacaksınız..
Tolga Karanlık 1 hafta önce
Ne kadar cahil, fanatik, sığır varsa hepsi yorumlara doluşmuş. Şablon hazır, belediyeye giydirmek için bahane haber düşmesini bekliyorlar. Dünyadan da haberleri yok. Vergileri belediye koyuyor, yatırım teşviklerini belediye veriyor sanıyorlar. Manisa bölgesine verilen teşviklerden haberleri yok. Haberi olsa onu da Manisa Belediyesi koyuyor sanır gerçi. Neyse, kimseyi kandıramadıklarını, üstelik kendilerini ne kadar rezil ettiklerini de mi göremiyorlar?

Hilton'a gelince... Kurulduğu günden beri aynı köhneliğiyle duruyordu. Efes'in yıllarca tadilatta kalıp Swiss'e dönüşmesiyle gördüğü modernleşmeyi göremedi. Altındaki çarşısı mesela, İzmir'in en işlek yerinde bulunuyor, üstelik Fame City gibi cazibe merkezini de içinde barındırıyor ama kendimi bildim bileli insan yok içinde. Çünkü ideal bir tasarımda değil, insanların girip vakit geçirmesi için uygun hiçbir şey yok.

Aslında Hilton'un dönüşümünün sebebi haberin son satırında yazıyor. Bakın koca bir oteli bırakıp yerine 4 tane daha küçük otel açmışlar. Hilton demek ki bu bölgede artık daha butik, daha küçük, daha kişiselleştirilmiş deneyimleri ön plana çıkaran bir felsefeye gidiyor. Bu bir strateji değişikliğidir, belediyeyle ne alakası var? Belediye yüzünden bir otel kapanmış da dört yeni otel kimin yüzünden açılmış o zaman? Herkes İstanbul'a kaçıyor da bunlar neden 4 tane yeni otel açmış İzmir'de? İlla muhalefet yapacaksanız da biraz mantıklı şeyler söyleyin be kardeşim, millet sizi ciddiye alır biraz belki.
Osman Çetkin 1 hafta önce
İzmir'i cezalandıran CHP li belediyeler değil AKP yönetiminin ta kendisidir, AKP İzmirlileri cezalandırmaktadır. Bu bölgede sanayi teşviki en alt seviyededir, bu sebepten yatırım yapabilmek için firmalar Manisa ya yada endüstrinin hareketli olduğu bölgelere kaymaktadır.
İsmail şivar 1 hafta önce
Hiltonun ayrılması siyasi bir olay değil
1992 yılında açıldı 25 sene işletimden sonra belediyeye devir anlaşması vardı olay bu
Suleyman 1 hafta önce
Sigirmisin arkadasim ne alaka belediye hilton, cahil adam!
Fahri BAĞRIAÇIK 1 hafta önce
Belediyenin baskısı, daha önce çoğu firma ya kapandı yada fabrikasını körfez bölgesine taşımıştır.
Doğuş 1 hafta önce
Hilton kapanmıyor sadece hilton işletmesi orayı bırakıyor yani yarın öbürgün x firması yine devam edicek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?