Hayvan severler Can Yoldaşım Şenliği'nde buluşacak

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kent Konseyi ve Seferihisar Doğa ve Hayvdan Dostları Derneği (SEHAYDER) iş birliğiyle "Can Yoldaşım Şenliği", 1- 2 Eylül tarihlerinde Seferihisar’da düzenlenecek.

GENEL 31.08.2018, 16:23
Hayvan severler Can Yoldaşım Şenliği'nde buluşacak

1 Eylül’de federasyon üyelerinin toplandığı çalıştay, 2 Eylül’de ise halka açık şenlik etkinlikleri gerçekleşecek. Şenliğin ilk günü, Hayvan Psikoloğu Prof. Dr. Tamer Dodurka, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, SEHAYDER Dernek Başkanı Fevziye Özkan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen hayvan hakları temsilcileri ile ‘Hayvan Hakları’ konulu bir çalıştay yapılacak. İkinci günü ise saat 13.00’te başlayacak kortej yürüyüşü sonrasında Seferihisar’ı dolaşacak bir traktörün içinde çocuklar, hayvan dostlarının dilinden "Bana su ver", "Bana tekme atma" gibi mesajlar verecek. Sivil toplum kuruluşlarının stantlarının yanı sıra şenlikte, hayvan sahiplendirme stantı da kurulacak.

ŞENLİKTE HAYVAN HAKLARI ANLATILACAK

Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nun hayvan sevgisi konulu yarışmasının kazananlarının sergileneceği şenlikte, Uluslararası Suluboya Derneği’nin de içinde bulunduğu atölyeler olacak. Şenlikte ayrıca çocuklara ve gençlere koçluk eğitimi veren rehber köpeklerden oluşan koç köpekler bir gösteri sergileyecek. Şenlik, Seferihisar’ın sevilen müzik grubu Grup Abdera ve Evren Türeci konserleri ile son bulacak. Son zamanlarda da gündemdeki haberlerle dikkat çeken hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırladıkları bu şenliğin öneminden bahseden SEHAYDER Dernek Başkanı Fevziye Özkan, "Bu ruhun oluşmasını ilk gün yapacağımız çalıştay ile gerçekleştirmek istiyoruz. Biz yazıyoruz, çiziyoruz, anlatıyoruz fakat yetmiyor. Bir kez de böyle bir şenlikle hayvan haklarını anlatalım dedik. Şenliğimize tüm İzmir halkı davetlidir" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
20°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?