Haluk Levent'ten kök hücre çalışmaları hızlandırılacak müjdesi!

Löseminin nadir görülen türü Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) hastası 4 yaşındaki Öykü Arin'in için toplanan 150 bin numunenin araştırılması için çağrıda bulunulmuştu. Sanatçı Haluk Levent bekleyen kök hücre sonuçları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü.

GENEL 24.05.2019, 16:32
Haluk Levent'ten kök hücre çalışmaları hızlandırılacak müjdesi!

İZ GAZETE- Geçtiğimiz yıl JMML tanısı konulan 4 yaşındaki Öykü Arin'nin tedavisi hala sürüyor. Öykü ve diğer lösemi hastası çocuklar için başlatılan 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasında uygun donör bulanamadı. Doktorlar en son, 10 Nisan'da anne Eylem Şen'den yarı uyumlu nakil kararı alarak, 18 Nisan'da kök hücre alındı. Öykü Arin'e nakledilen kök hücreyle 18 Nisan'dan itibaren minik Öykü'nün iyileşmesi bekleniyor.

Anne Eylem Şen Sağlık Bakanlığı'na çağrı yaparak, toplanan 150 bine yakın numunenin araştırılması için çağrı yapmıştı. 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampayasının başından itibaren gerek sosyal medyadan gerekse de konserler düzenleyerek destek veren sanatçı Haluk Levent bu kez de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü. Görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Levent, Sağlık Bakanlığı'nın kök hücre sonuçları için aylık inceleme sayısını 4 katına çıkarttıklarını açıkladı. Levent açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca ile görüştüm. Bekleyen kök hücre sonuçları için aylık inceleme sayısını 4 katına çıkarttıklarını söyledi. Öykü Arin ve onun durumundaki tüm çocuklar için güzel bir haber. Kendilerine teşekkürlerimi ilettim."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
14°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?