Halkların Köprüsü 100 bin mülteciye ulaştı

Halkların Köprüsü Derneği Başkanı Prof. Dr. Cem Terzi, bugüne kadar 100 bin mülteci ile bire bir görüştüklerini söyledi.

GENEL 21.01.2017, 18:58 22.01.2017, 11:24
Halkların Köprüsü 100 bin mülteciye ulaştı

İzmir'de, mülteci sorunlarıyla ilgili çalışmaları ile tanınan Halkların Köprüsü Derneği üyeleri, ikinci genel kurul öncesi Tepekule Kongre Merkezi'nde bir araya geldi. Dernek Başkanı Prof. Dr. Cem Terzi, genel kurul öncesi bu toplantıyı düzenlemedeki amaçlarının bugüne kadar yaptıkları ve yapılması gerekenler ile ilgili programlar çıkarmak olduğunu söyledi.

3.5 yıl önce kurulan derneklerinin üyelerinin, sivil toplum örgütlerinden mülteci alanlarında çalışan gönüllülerden oluştuğunu belirten Terzi, "Bugüne kadar 100 bin mülteci ile bire bir görüştük, 6 bin hasta tedavi ettik. Sokaklarda 300 saha çalışması gerçekleştirip, mültecilerin acil ihtiyaçlarını karşıladık" dedi.

""

Toplantıda, dernek üyeleri tarafından ikna edilerek, 6 çocuğu ile birlikte ölüm yolculuğuna çıkması engellenen, daha sonra Kanada vatandaşlığına kabul edilen ve bu ülkede yeni bir yaşama başlayan Maha Mansour ile görüntülü telefon bağlantısı da yapıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?