Güzelbahçe'de kasırga hazırlıkları sürüyor

İklim değişikliği nedeniyle Ege ve Akdeniz sahillerinde etkili olması beklenen Medicane kasırgasının, pazar akşamı İzmir'e geleceği, bu yüzden Güzelbahçe Belediyesi ekipleri, kasırganın neden olacağı olası hasarlara karşı alarma geçirildi.

GENEL 28.09.2018, 09:40 28.09.2018, 09:45
Güzelbahçe'de kasırga hazırlıkları sürüyor

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, şantiyede işçilerle bir toplantı yaptı ve şunları söyledi:

“Hafta sonu olağanüstü bir doğa olayı gerçekleşeceği söyleniyor. Bu bizim için bir tatbikat olacak. Sadece Güzelbahçe değil, bütün bölge etkilenecek. Bireysel olarak bir şey yapmak mümkün değil, makine ve teçhizatlara ihtiyaç var. Bu teçhizatlar da bizde var. Bu nedenle hafta sonu yaşanacak krizde hepimiz el birliğiyle çalışacağız. Biz hazırız. 24 saat görevde olacağız.Halkımız merak etmesin.”

Başkan İnce, tahminlere göre rüzgar hızının saatte 180 kilometre olarak öngörüldüğünü belirterek, “Bu fırtına, elektrik şebekelerini, haberleşme hatlarını etkileyebilir. Daha sonraki etkisi ise su taşkınları dediğimiz, su seviyelerinin yükselmesi olabilir. Biz belediye ekipleri olarak teyakkuz halinde olacağız. Hafta sonunda halkımızın isteklerini yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

İnce, vatandaşların gece gündüz 2342020-2345910 numaralı telefonları arayarak belediye ekiplerine ulaşabileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?