Güzelbahçe Belediyesi’nden lösemili çocuklara destek

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Belediye çalışanları, hijyenik maske takarak lösemi hastası çocuklar için düzenlenen kampanyaya destek verdi.

GENEL 02.11.2019, 09:36
Güzelbahçe Belediyesi’nden lösemili çocuklara destek

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve Belediye çalışanları, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında hijyenik maske takarak lösemi hastası çocuklar için düzenlenen kampanyaya destek verdi.
Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında düzenlenen 'Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım' sloganıyla yapılan farkındalık hareketine, Güzelbahçe Belediye çalışanları ve Belediye Başkanı Mustafa İnce’de destek oldu. Belediye Başkanı İnce, löseminin çağın en sık görülen hastalıklarından biri olduğunu söyledi.

'FARKINDALIK YARATIP BİRÇOK HASTAYA UMUT OLABİLİRİZ'

Türkiye'de her yıl ortalama 4 bin çocuğun lösemiye yakalandığını belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bu hastalıkta en önemli olan tedavilerin başında moral geliyor. Hastanın moralinin yüksek tutulması gerekmekte. Toplum olarak lösemili çocuklara doğru bir şekilde yaklaşmamız gerekiyor. Bu anlamda desteğimizi her geçen gün artırmalıyız. Gönüllü kuruluşlar bu konuda desteklenmeli, konferanslar ve çeşitli platformlarda bu konu uzmanlar tarafından anlatılmalıdır.  Elimizden gelen gayreti gösterip lösemili çocukları hayata döndürmeliyiz. Bağış kampanyaları düzenleyerek destek vermeliyiz. Bu konuda LÖSEV çok önemli bir misyonu yerine getiriyor. Hepimiz bu gibi vakıf ve kuruluşlara destek olmalıyız. Farkındalık yaratarak birçok hastaya bu konuda umut olabiliriz. Bu anlayışla, lösemi ve özellikle lösemili çocuklarla ilgili kamuoyu oluşturabilecek etkinliklere elimizden gelen desteği veriyoruz. Bugün Belediye çalışanlarımızla birlikte bu farkındalığı yaratmaya çalıştık. Bir gün boyunca maskelerimiz takılı kaldı. Hasta olan çocuklarımızla empati kurmaya çalıştık. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Maskelerini takarak "Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım" diyerek birçok hasta için umut ışığı yakabilirler. Hem bu sloganı söyleyerek sosyal medya hesaplarında paylaşabilirler hem de imkânları doğrultusunda bağışta bulunabilirler" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
13°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?