‘Gülmen ve Özakça işlerine iade edilsin’

Eğitim Sen İzmir 5 No’lu Şube açlık grevindeki Akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade edilmesini istedi.

GENEL 10.05.2017, 14:42 10.05.2017, 14:42
‘Gülmen ve Özakça işlerine iade edilsin’

Eğitim Sen İzmir 5 No’lu Şube, düzenlediği basın toplantısında, açlık grevinde kritik noktaya gelen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade edilmelerini istedi. 

Toplantıda konuşan Şube Başkanı Şenay Akyol, darbecilerle mücadele gerekçesi ile ilan edilen OHAL’in, ülke genelinde 100 binin üzerinde kamu emekçisinin ve bini aşkın işçinin ihraç edilerek açlığa ve yoksulluğa mahkum edilmesiyle emekçiler açısından bir kıyıma dönüştüğünü belirtti. Türkiye genelinde 1494 Eğitim Sen üyesinin KHK’lerle ihraç edildiğini belirten Akyol, “Üniversitelerde, emekten ve barıştan yana tavır alan akademisyenlerimiz ihraç edilerek geleceğimiz yok edilme çalışılmaktadır” dedi. 

OHAL ve KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın bu duruma tepki göstermek ve işlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevinin 63. gününe ulaştığını belirten Akyol, “Arkadaşlarımızın sağlık durumu kötüye gitmektedir. Arkadaşlarımız yaşadıkları hukuksuz ihracı duyurmak için bu mücadeleye başlamışlardır. 
Yaşam hakkı en temel insan hakkıdır ilkesini savunan insanlar olarak hukuksuz bir şekilde işten atılan arkadaşlarımızın göreve iade edilmelerini talep ediyoruz” dedi. 

Akyol, Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve ihraç edilen tüm KESK üyeleri görevlerine dönünceye kadar mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı. 

EVRENSEL

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
36°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?