Grand Plaza’ya 1 milyon lira iade edilmiş

Akıbeti belirsiz durumda olan tarihi Elektrik Fabrikası’nın devrine ilişkin yeni bir detay ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Grand Plaza A.Ş.’nin ihaleye katılmak için yatırdığı 1 milyon liralık teminatın iade edildiği ortaya çıktı.

GENEL 26.02.2020, 16:17 26.02.2020, 16:26
Grand Plaza’ya 1 milyon lira iade edilmiş

TUGAY CAN / İZ GAZETE - 2019 yılının Nisan ayında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihalede satışa sunulan tarihi Elektrik Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Grand Plaza tarafından 35 milyon liraya satın alınmış, ancak Nisan ayından bu Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onay çıkmayınca tarihi Elektrik Fabrikası’nın tapusunu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmemişti.

İzmir’in Konak ilçesine bağlı Alsancak semtinde bulunan tarihi Elektrik Fabrikası’na ilişkin önemli bir detay ortaya çıktı.

Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Grand Plaza şirketine gönderilen 5 Eylül 2019 tarihli yazıda; Grand Plaza şirketinin sermayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50’den fazla paya sahip olduğu belirtilerek ihaleye katılamayacak şirketler arasında belirtildiği ifade edildi.

TEMİNAT İADE EDİLDİ

Ayrıca Grand Plaza’nın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ihaleye katılabilmek için yatırdığı 1 milyon liralık teminatın iade edildiği ortaya çıktı. Teminatın iade edildiği; Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Grand Plaza şirketine gönderilen 5 Eylül 2019 tarihli yazıda yer aldı.

10 MART TARİHİNDE DAVA VAR!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleye sunulan tarihi Elektrik Fabrikası’nın özelleştirilmesine dair iptal davası açan avukat Senih Özay’ın davasının duruşması 10 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Özelleştirme İdaresi tarafından sunulan tarihi Elektrik Fabrikası’nın ihalesine tek katılımcının da tebligatının iade edilmiş olması ile birlikte ihalenin akıbeti de merak konusu oldu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?