Gökçek'ten İzmir iddiası: Ölenleri de istifadan saydı!

Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alındıktan sonra twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Melih Gökçek bu kez CHP İzmir'deki istifa iddialarına kaynağı belli olmayan bir belge ile katıldı. Gökçek söz konusu belgede ölen kişileri CHP'den istifa etmiş gibi gösterdi.

GENEL 18.09.2020, 08:37 18.09.2020, 08:57
Gökçek'ten İzmir iddiası: Ölenleri de istifadan saydı!

iZGAZETE - 23 yıl sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle bırakan Melih Gökçek ‘CHP’deki istifalar’ iddiasına bir yenisini ekledi. CHP’li Barış Yarkadaş’ın CHP’de son 18 ayda İzmir’de 25 bin kişi istifa etti iddiasının ardından CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel iddialara cevap vermiş ve istifaların kesinlikle doğru olmadığını belirtmişti.

Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek ise iddiaları bir adım ileriye taşıdı. Paylaştığı tabloda herhangi bir tarih aralığı belirtmeyen Gökçek İzmir’de CHP’den istifa edenlerin sayısının 55.175 olduğunu açıkladı.

Ancak Gökçek’in paylaştığı tablonun en altında kırmızı ile belirtilen rakamların toplamının 55.175’e vefat eden 9.247 kişi ile tamamlandığı görülüyor. Gökçek böylece kaynağının neresi olduğu belli olmayan belge ile hayatını kaybederek partiden üyeliği düşenleri de istifadan saydı.

İŞTE O TABLO: 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?