Gaziemir'in şampiyon kızları

Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Takımı, son katıldığı turnuvadan dereceyle döndü.

GENEL 08.03.2017, 12:21 08.03.2017, 12:25
Gaziemir'in şampiyon kızları

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun düzenlediği 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda belediye sporcuları Nurdan Çelep ile Şule Sarı poomse kategorisi senkron yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Büyükler, gençler, yıldızlar ile poomse kategorilerinde düzenlenen ve 46 ülkeden bin 800 sporcunun katıldığı 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda rakiplerini geride bırakan belediye tekvandocuları şampiyonluk kürsüsünde yerini aldı.

Milli Takım’a seçilip Avrupa gitmek isteyen şampiyon sporcular Nurdan Çelep ile Şule Sarı haftanın altı günü çalışmalarına Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda devam ediyor. Şampiyonadan dereceyle dönmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden sporcular, Dünya Taekwondo Şampiyonu Elif Aybüke Yılmaz’ı örnek alıyor, olimpiyatlarda ve dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeyi hedefliyor. Taekwondonun kendilerine özgüven, disiplin, hayata karşı güçlü bir duruş ve yeni arkadaşlıklar kazandırdığını söyleyen sporcular, gençlerin ve özellikle kadınların bilinçli bir şekilde spor yapmaları,  taekwondoya yönelmeleri önerisinde bulunuyor.

Sporcuların örnek aldığı, Avrupa ve dünya şampiyonlukları bulunan antrenör Volkan Yalçınkaya şampiyonlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyor. Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Derneği Taekwondo Takımı olarak 300 sporcuyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Yalçınkaya;  “Yetenekli sporcularımızın uluslararası turnuvalar, dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyorum” diyor. Yalçınkaya, ailelere çocuklarını mutlaka bir spor dalına teşvik etmeleri önerisinde bulunuyor.                                                                                                                       

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
31°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?