Gazetecilerin yargılanmasına Yücel'den tepki: 'Eksik ya da geç uygulanan adalet...'

Barış Terkoğlu, OdaTV Yayın yönetmeni Barış Pehlivan, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam gazetesi yöneticileri Ferhat Çelik ve Aydın Keser aylar sonra bugün ilk kez yargıç karşısına çıktılar. Terkoğlu, Keser ve Çelik'e adli kontrol şartıyla tahliye kararı çıkarken, Ağırel, Pehlivan, Kılıç'ın tutukluluğuna devam kararı verildi. CHP'li Deniz Yücel bu karara tepki gösterdi.

GENEL 24.06.2020, 22:17 24.06.2020, 22:29
Gazetecilerin yargılanmasına Yücel'den tepki: 'Eksik ya da geç uygulanan adalet...'

İZ GAZETE- ”MİT mensubunu ifşa” suçlamasıyla tutuklu bulunan Barış Terkoğlu, OdaTV Yayın yönetmeni Barış Pehlivan, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ve Yeni Yaşam gazetesi yöneticileri Ferhat Çelik ve Aydın Keser aylar sonra bugün ilk kez yargıç karşısına çıktılar. Barış Terkoğlu, Aydın Keser ve Ferhat Çelik'e adli kontrol şartıyla tahliye kararı çıkarken, Murat Ağırel, Barış Pehlivan, Hülya Kılıç'ın tutukluluğuna devam kararı verildi.

Bu karar birçok tepkiye sebep olurken, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sosyal medya hesabı üzerinden, "Barış Terkoğlu ve 2 gazetecinin tahliye edilmesi umut verici ama yeterli değil. Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılıç için de adalet sağlanmalı. Eksik uygulanan veya geç gelen adalet, adalet değildir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?