Gambiyalılara sağlık eğitimi verildi

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Acil Sağlık Eğitim Programı"na katılan Gambiyalı sağlık çalışanları ile bir araya geldi.

GENEL 14.10.2016, 12:45 14.10.2016, 12:45
Gambiyalılara sağlık eğitimi verildi

Acil ve afetlerde insan hayatını kurtarmak üzere iki ülke sağlık çalışanlarının daha donanımlı hale gelebilmesi için, Urla Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi'nde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 Ambulans Servisi ve İzmir UMKE eğitmenlerinden acil ve afet tıbbı konularında uygulamalı eğitim alan Gambiyalılar, ülkemizde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Gambiyalıların aldıkları eğitim sonrası düzenlenen sertifika töreninde konuşan Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanı Ufuk Diri, "Öncelikle misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. Gambiya hükümeti ile hükümetimiz arasında geliştirilen bu sağlık eğitimleri özelliklede hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi konusunda yapmış olduğumuz bu çalışmalar, ülkenizde bu uygulamaların geliştirilmesi adına faydalı olur. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın da sürekli ifade ettiği gibi 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' mantığı bize çağlar boyunca yerleşmiş olan bir fikirdir. Dünyada hiçbir milleti din, dil, ırk ayırmaksızın, bu fikrimizden hiç bir zaman ödün vermedik. Ve bunun içinde şu anda bulunan konsept içerisinde 13 ülkeye ve yaklaşık 400 misafirimize de bu kapsamda hizmet vermeye çalıştık. Yalnızca acil sağlık hizmetinde değil, diğer sağlık hizmetlerimizle de diğer ülkelere rol model olabilecek çalışmalar içindeyiz" dedi.

Eğitim programlarında ev sahipliği yapan İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu da "Gambiyalılar ile birlikte toplam 13 ülkeye, 22 eğitim programı sunduk. Sadece acil hizmetleri değil afetler konusunda da eğitimler verdik. Bu ilimiz ve ülkemiz adına çok gurur verici. Yıllar önce halkın sağlığını korumak adına yapılan bu Karantina Ada'sında, emanet aldığımız bu tesisi yine halkın sağlığını korumak adına yaptığımız eğitimlerle devam ettiriyoruz. Bizim için önemi olan halk sağlığını korumaktır. Tüm sağlık sistemimizi uygularken güçlü bireyler oluşturmak adına bu işin koruyucu sağlık hizmetinden geçtiğini biliyoruz. Acil sağlık hizmetinde sağlık da dönüşüm programında çok yol kat ettik. Acil sağlık hizmeti konusunda Avrupa ülkelerinden hiçbir farkımız yok hatta gelişmiş yerlerimiz var. Biz tüm sistemimizde dijital ortamda kalite standartlarında hizmet vermeye çalışıyoruz. Yapılan çalışmalarda ev sahibi olmamızdan dolayı minnet duyuyoruz. Çok iyi bir eğitim ekibine sahibiz, onlara da ayrıca şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
banner96
banner177
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?