Flaş! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soylu, sokağa çıkma yasağının açıklanmasından sonra ortaya çıkan görüntüler için milletim beni bağışlasın görevimden ayrılıyorum sözlerini kullandı.

GENEL 12.04.2020, 21:34 13.04.2020, 00:02
Flaş! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Soylu sosyal medya hesabından istifasını duyururken; "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik  hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, 

böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun..." sözlerini kullandı.

 

Yorumlar (6)
kemal bircan 1 yıl önce
20 yıldır hiç akp li birinin istifa ettigini gören varmı,bunca yıl halka havla.kasanın boş oldugunu gören ve küpünü hazır doldurmuşken.en yakın istasyonda inmek.yarın yargılanmaktan sıyrılma taktigi..
ahmet sögütoglu 1 yıl önce
tekne batıyor su seviyesi yükseldi.bundan sonra işlenecek suçlara ortak olmak istemedigindendir.yoksa git desen gitmez..
sezai 1 yıl önce
2 saat sonrasını göremeyen kişi,100 yıl sonrasını gören adama söyleniyorlar..
Eylül 1 yıl önce
VAllaha helal olsun! Doğru bi çekilme olmuş, takdir ettim.
Dipl.İng.Atilla Eryılmaz. TH. Graz Avusturya. 1 yıl önce
Metrinde belirtilen Görüşlerini Sn Soylu nun, Saygı ile karşilayarak verdikleri kararı Takdir ediyorum.Almanya Finlandiya,Özellikle Japonyada Avusturyada da Politikacıların olumlu netice vermeyen Kararları ve Uygulamaları oldugunda Anında İstifa Etmelerini Esasen görmekteyiz..
iskender o. 1 yıl önce
geç bile kaldı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?