Flamencura nefes kesti

BU yıl 30'uncusu düzenlenen Uluslararası İzmir Fesivali'nde flemenko gitarın efsanesi Paco Pena Flamencura nefes kesti.

GENEL 15.06.2016, 11:47 15.06.2016, 13:12
Flamencura nefes kesti

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki gösteri, 45'er dakikalık iki bölüm halinde yapıldı. Flamencura, izleyicilerin adeta soluğunu kesti. Özelikle Paco Pena'nın soloları ve dansçılara tek başına eşlik ettiği bölümler Pena'nın “Efsane" tanımlamasını hak ettiğini bir kez daha kanıtladı.

İspanya'nın en iyi flamenko dansçılarından biri olan Angel Munoz Lopez'in son bölümdeki solo dansı salondaki coşkuyu doruğa taşıdı. Final dansını Maria Del Carmen Arando Rivas, Maria Del Rosario Delgato Espino ve Lopez birlikte yaptı. Seyircilerin coşkusu sanatçılara yansıyınca grubun sesiyle büyüleyen ancak çok parlak bir dans geçmişine de sahip olan vokalisti Inmaculada Rivero Cinta, durmayan alkışlara kısa ama unutulmaz bir dansla teşekkür etti. İspanya'nın tutku ve ateşini yansıtan gece Festival'in unutulmazları arasına girdi.

30. Uluslararası İzmir Festivali, 16 Haziran 2016 Perşembe günü Celsus Kütüpharesi'nde Flütist Massimo Mercelli ve Piyanist Ramin Bahrami'den oluşan Bach Sanssouci'nin konseriyle devam edecek.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?