ESP’den Akar Tekstil önünde ücretli izin çağrısı

ESP İzmir İl Örgütü, geçtiğimiz günlerde gazetemizin de Fabrikalarda ateşi çıkan işçilere böyle deniyor: ''Yüzünü yıka, çalışmaya devam et'' başlığı ile gündeme taşıdığı Akar Tekstil önünde bir açıklama yaptı

GENEL 07.04.2020, 18:36
ESP’den Akar Tekstil önünde ücretli izin çağrısı

İZ GAZETE - Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), İzmir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Akar Tekstil önünde bir açıklama yaptı. Tekstil fabrikasında geçtiğimiz günlerde bir işçinin kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından işçiler iş bırakmış, iş bırakan işçilere güvenlik güçleri saldırmıştı.
Ezilenlerin Sosyalist Partisi İzmir örgütü de Akar Tekstil önünde bir açıklama gerçekleştirdi.

ÜCRETLİ İZİN ÇAĞRISI

Açıklamayı ESP adına Ali Haydar Kereş yaptı. Kereş'in yanında Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'ndan Ali Deniz Esen bulundu. Kereş, sosyal medyada gerçekleşen “Evde kal” çağrılarına vurguda bulunarak “Evde kalmak için evde kalmanın koşulları gerekiyor. Ya işçiler çalışacaklar karınlarını doyuracaklar, koronavirüse yakalanacaklar. Ya da evde kalacaklar ve açlığa mahkum olacaklar.Tedbir almanın yolu evde kal çağrısı yapmak değildir. Evde kal çağrısının karşılığı ücretli izin hakkını işçilere vermektir. Ücretli izin dışında başka da bir çare yoktur. Fabrikaların açık olmasının tek sebebi, bir avuç patronun kar hırsıdır” ifadelerini kulandı.

Yorumlar (1)
kerhaneci mehmet 6 ay önce
koalisyon hükümeti olsa böyle bol kepçeden sallama olmaz..fabrika satışı olamaz.hazineyi oglana,damada vermeyi bırak meclisin önünden bile bu kişiler geçemez.yani kanun,un tek harfini degiştiremezdi..akıllanmaz isen saksofonu çalmaya devam edeceksin.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?