Esnaftan şehitler için lokma

Gaziemir esnaf ve Sanatkarlar Odası, son dönemde terör olaylarında hayatlarını kaybeden polis ve askerler için lokma döktürdü.

GENEL 05.04.2016, 14:12 05.04.2016, 14:17
Esnaftan şehitler için lokma

Gaziemir Abdullah Arda Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nın önünde lokma döktüren oda yöneticilerini İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu da yalnız bırakmadı. Gaziemirlilerin de ilgi gösterdiği lokma dökümü öncesi konuşan Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen, ülkenin zor günler geçirdiğini belirtti. Esnaf sanatkarların her zaman toplumun bütünleştirici unsuru olduğunu hatırlatan Beyen, "Biz böyle bir camianın temsilcisi olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Lokma dökerek şehitlerimizi anıyor, dayanışmamızı pekiştiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti bölünmez bir bütündür. Milleti ve ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez" dedi.

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yöneticilerini kutlayan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da, "Odamıza bu duyarlı davranışları için teşekkür ediyorum. Terör olaylarının bir an önce bitmesini istiyoruz. Bu ülkede hep beraber huzur içerisinde kardeşçe, ahilikten aldığımız terbiyeyle herkese kol kanat geren barış içerisinde yaşayan bir Türkiye istiyoruz" dedi.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208