Erdoğan'ın o sözlerine CHP'li Polat'tan yanıt

Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen ‘Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’nda Erdoğan'ın cümlelerine Mahir Polat'tan yanıt geldi.

GENEL 18.03.2020, 20:40 18.03.2020, 20:56
Erdoğan'ın o sözlerine CHP'li Polat'tan yanıt

İZ GAZETE-  Bugün Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen ‘Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’nda Erdoğan, "Efendimiz, veba olan yere gidilmemesi, veba olan yerden de çıkılmamasını tavsiye ediyor. Bize düşen de bu hadisi şerife uygun davranmak ve COVID 19 virüsünün bulaşma ihtimali olan yerlerden uzak durmak, virüse maruz kalmışsak da iyileşene kadar diğer insanlarla teması kesmektir. Hz. Ömer, Şam!a gitmek üzere yola çıkacakken orada bir salgın hastalık çıkacağının haberini alıyor ve gitmekten vazgeçiyor. Bunun üzerine sahabeden birisi Hz. Ömer’e ‘Allahın kaderinden mi kaçıyorsun’ diye sorunca Hz. Ömer, ‘Evet, Allahın kaderinden yine Allahın kaderine kaçıyoruz.’ Bugün bize düşen görev de gerekene her türlü tedbiri alarak takdiri Allah’a bırakmaktır." açıklamasında bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat buna karşı, sosyal medya hesabı üzerinden, "Biz de salgının nerede olduğunu bilmek istiyoruz. Salgının nerede olduğunu bilmeyen kişi salgından nasıl uzaklaşabilir? G. Kore'de virüs tespit edilen her vatandaşın cep telefonuna GPS programı yükleyip, kimliklerini açıklamadan, canlı haritayla yayınlamaya başladılar" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
hafif yağmur
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208