Erdoğan: 'Diyanet İşleri Başkanımızın dedikleri sonuna kadar doğru'

Türkiye'de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşcinsellik ve evlilik dışı ilişkiyle ilgili açıklamalarına ilişkin tartışmalar büyürken Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıklama yaparak, "Söyledikleri sonuna kadar doğrudur' dedi.

GENEL 27.04.2020, 19:11 27.04.2020, 19:20
Erdoğan: 'Diyanet İşleri Başkanımızın dedikleri sonuna kadar doğru'

Geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanı  Erbaş hutbesinde, "Ey insanlar. İslam, zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayrimeşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" ifadelerini kullanmıştı.

'SÖYLEDİKLERİ SONUNA KADAR DOĞRU'

Ali Erbaş'ın cümleleri ülke genelinde tepki uyandırırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan buna yönelik, "Diyanet İşleri Başkanlığı devletin bir kurumudur. Başkanımız bir açıklama yaptı. Sadece inancının ilminin ve yürüttüğü görevinin gereğini yerine getirmiştir. Söyledikleri de sonuna kadar doğrudur. Ülkemizde İslam adına konuşması gereken bir kurum varsa Diyanet İşleri Başklanlığı'dır. Ankara Barosu'nun yetkisinde olan bir konu değildir. Herkes yerini bilecek, haddini bilecek. Bu doğrudan İslam'a yönelen bir saldırı halini aldı. Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırı, devlete yapılan saldırıdır" diye konuştu.

Yorumlar (4)
Murat Gökhan 1 yıl önce
Müslümanlıkta BADEMLEME yoksa..Diyanet ve Savcıların fikri ne olabilir
niyazi boksever 1 yıl önce
recep amca aç kalan akp,liler var ya senin kandırdıgın salaklar,hah işte o salaklar senin sonunu getirecek,bizde seyredicez.19 yıl anlattık dinlemediler,ulen bu sefer akp ye ben oy atıcam,sizleri iyice siktirticem deyince hepsi bön,bön suratıma bakıyorlar...
berber cafer 1 yıl önce
köprüye geçiş garantisi veriyorsun.bizim berber dükkanı kapalı ben günde 25 kişiyi traş ediyordum kişi başı 20x25 toplam 500 tl günde eleman,sigorta,kira aylık 15 bin tl gider bizede garanti ver..
pezevenk hamdi soruyor 1 yıl önce
genel eve müşteri garantisi varmı..milletin sıkıntıdan kuşuda kalkmıyor.bi el atıver.hayra girersin sevaptır.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
24°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?