'Erdoğan 20 saniyede Tayyip Erdoğan'ı yalanladı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul’la ilgili verdiği mektuba yönelik soruya dikkat çekici bir yanıt verdi.

GENEL 17.01.2020, 18:46 17.01.2020, 19:06

İZ GAZETE- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul’la ilgili verdiği mektuba ilişkin soruya çok konuşulan bir yanıt verdi.

'ŞAHSIN KONUSU DEĞİL, BİZİM KONUMUZ'

Erdoğan, Kanal İstanbul konusunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konusu olmadığını söyledi ama ardından da projeyle ilgili kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde adım attığına dikkat çekti.

Erdoğan, “Kanal İstanbul konusu bu şahsın konusu değil. Kanal İstanbul konusu bizim konumuz. Benim taa belediye başkanlığımdan bu yana adımını attığım bir konu” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendiyle çelişmesi dikkatleri üzerine çekerken Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabı üzerinden bu açıklamaya tepki gösterdi:

"ERDOĞAN 20 SANİYEDE TAYYİP ERDOĞAN'I YALANLADI! Kanal İstanbul projesinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ilgilendirmediğini söyleyen Erdoğan, bu projeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başladığını söyledi" ifadelerini kullanan Özkan, açıklamanın olduğu videoyu da paylaştı.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?