En büyük arzusu lösemili çocuklara konser vermek

İZMİR'de, ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Yağmur Kemahlı, sokakta kemanı ile çaldığı parçalarla dikkat çekiyor.

GENEL 25.01.2016, 12:30 25.01.2016, 11:46
En büyük arzusu lösemili çocuklara konser vermek

Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde dondurucu soğukların görüldüğü günlerde, hafta sonu kemanı ile çaldığı şarkılarla sokakları ve kendisini dinleyenlerin yüreklerini ısıtan, Sabri Kolçak İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Yağmur Kemahlı, takdirname ile birlikte aldığı karnesinin yanı sıra müzik yeteneği ile ilgi odağı oluyor. Okullar yarı yıl tatiline girer girmez, annesi Sevda Kemahlı ve kemanı ile soluğu sokakta alan Yağmur Kemahlı, çalarak müzik pratiğini artırdığını, hem de kitap ve özel kurs alabilmek için harçlığını çıkardığını belirterek, "Keman çalmak beni son derece mutlu ediyor" dedi.

Anne 32 yaşındaki Sevda Kemahlı, rahatsızlığı nedeniyle işyerini kapattığını ve sağlığının çalışmasına uygun olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Kızım son derece yetenekli. Ona özel keman dersleri aldırdım. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Yağmur'u dinleyip ona bu kemanı hediye etti. Yağmur, kitap okumayı ve kitapları da kendi emeğiyle satın almayı çok seviyor. Bu hafta kemanlı ile birlikte Alsancak'ta çalıyor ve büyük ilgi görüyor. En büyük arzusu; lösemeli çocuklar için bir konser verebilmek. Yağmur son derece yetenekli bir çocuk, desteklenmesi lazım."

Mustafa OĞUZ/ İZMİR, (DHA)

Yorumlar (9)
İskender Ulutaş 4 yıl önce
Arkadaşımızın yaptığı tespitler,çoğumuzun bildiği ve katıldığı tespitlerdir.Yalnız,halan daha büyük bir kitle desteğine sahip bulunan iktidar,güçlü bir muhalefetinde olmadığı koşullarda,mezardan ıslık çalarak geçmez.İktidara mezarlıktan geçerken ıslık çaldırabilmemiz için,emek-demokrasi ve halk muhalefetini oluşturmamız gerekiyor.Girişimler ve çabalar olmasına rağmen henüz böyle bir muhalefet cephesi oluşmamıştır.Böyle güçlü bir muhalefet cephesi oluşturulursa arkadaşımız tespiti o zaman geçerli olur.
gülfidan yıldırım 4 yıl önce
direniş ıslığının zamanı çok doğru söylemişsiniz Ramis hocam
Kemal Uşaklı 4 yıl önce
Islık çalamasınlar diye topluma leblebi tozu yutturuldu. Oysa ıslık çalabilmek için öncelikle dilimizle dudaklarımızı ıslatlayı öğrenmeliyiz.
Nermin Kılıç 4 yıl önce
Ramis hocam eline sağlık güzel ve yerinde bir yazı olmuş.......
Nermin Kılıç 4 yıl önce
Süreç hızla bataklığa doğru ilerlerken, ne yazık ki hâlâ ezilen kesimler güçlü bir birliktelik sağlayamadı. Bunun biran önce gerçekleşmesi lazım ve mücadeleyi daha da yükseltmek zorundayız acil olarak.......
Kenan Özdere 4 yıl önce
En büyük düşmanımız korkumuzdur. En büyük dostumuz halkların kardeşliği ve halkların dayanışmasıdır.
Fadime Ortuğ 4 yıl önce
Güzel bir yazı olmuş yine yüreğine sağlık...
Evet direnmek "mezarlıkta ıslık çalanlara"
yettiniz artık deme zamanı geçti bile....
TAHİR CANAN 4 yıl önce
GÜZEL BİR SÜREÇ ÖZETİ OLMUŞ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?