'Emeklinin halinden emekli anlar' dedi % 25 indirim yaptı

Foça'da, berber Zafer Aydoğan, yaşam şartlarının giderek zorlaştığını belirtip, emeklilere sakal tıraşında yüzde 50, saç tıraşında ise yüzde 25 indirim uygulamaya başladı.

GENEL 04.03.2019, 11:57 04.03.2019, 13:41
'Emeklinin halinden emekli anlar' dedi % 25 indirim yaptı

Fevzipaşa Mahallesi'nde 55 yıldır berberlik yapan Zafer Aydoğan, son dönemde yaşam koşullarının zorlaştığını belirtip, emeklilere tıraş desteğine başladı. Kendisi de bir emekli olan ve 'Emeklinin halinden emekli anlar' diyen Aydoğan, 10 lira olan sakal traşında yüzde 50, 20 lira olan saç tıraşında ise yüzde 25 indirim uygulamaya başladı.

Emeklilere indirim fikrinin Foça Tüm Emekliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Yahya Özdemir'den geldiğini belirten Aydoğan, kendisinin de bunu ikiletmeden uygulamaya koyduğunu söyledi.

Dernek üyelerinin özellikle sakal tıraşı için geldiğini belirten Aydoğan, "12 yaşından beri berberlik yapıyorum. Ben de bir emekliyim ama berber arkadaşım Mümin Üstün ile birlikte hala çalışıyoruz. Tek maaşla geçinmeye çalışan pek çok emekli var. Bu koşullarda onların sıkıntılarına ortak olmak istedik. Onlar da bize gelerek bizim sıkıntılarımıza ortak oldular. Bu indirimden sonra daha sık ve düzenli olarak gelmeye başladılar. Biz de onlar da durumdan memnunuz" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?