El dokuma eserler sergisi Havagazı'nda

Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda sergilenen Milaslı sanatçı Simla Uğur'un El Dokuması Tekstil Resim Sergisi, sanatseverlerden tam not aldı.

GENEL 14.10.2016, 12:01 14.10.2016, 12:24
El dokuma eserler sergisi Havagazı'nda

Geliştirdiği tekniklerle birlikte malzeme çeşitliliğini öp planda tutup, sanatın doğasında yer alan estetiksel kaygıları da göz önünde bulundurarak eserlerinde daha çoz çözgü iplerini tuval olarak kullandığı eserlerin sergi açılışına katılan sanatseverlerden tam not aldı.

Doğduğu toprakların geçmişinde var olan dokuma kültürü ile sanatsal yolculuğunu temellendiren Simla Uğur, aktif sanat yaşamına Bursa'da aldığı dokuma teknikleri, halı ve kilim desenleme eğitimi ile başladı. Yaşamı, toplumu ve insanı sorgulayan Uğur'un eserlerinin çıkış noktasını, sistem içersinde dayatılmış ve alıştırılmış düzenin yok ettiği ve sindirdiği hayatlar oluşturmaktadır. Sanat yolculuğuna bir dönem kültürel toplumsal konulara doyarlı sanatsal etkinliklerle Bursa'da Simla Sanat Galerisi'nde devam eden Uğur, ilerleyen süreçte sanatçı kimliğiyle çalışmalarına ağırlık verdi. Kendini ve sanatını da İzmir'e taşıyan Uğur'un eserleri 24 Ekim tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

 

Yorumlar (0)
banner96
banner178
13°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?