EGİKAD'tan düşük faiz uyarısı

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun, marjinal fonlama oranını yüzde 10,50'den yüzde 10'a indirmesiyle birlikte piyasalara az da olsa olumlu bir hava esmesine neden olacağını bildirdi.

GENEL 23.04.2016, 11:07 23.04.2016, 11:39
EGİKAD'tan düşük faiz uyarısı

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu ile yönetim kurulu üyeleri üye işyeri ziyaretleri kapsamında RFA Tasarım'ın işletmecisi Burçin Atılgan'ı ziyaret etti. Burada gündemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendiren Elmasoğlu, Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda finansal açıdan sıkıntılar yaşamaması için yüksek faiz tehdidinden bir an evvel kurtulması gerektiğini söyledi.

Dolanımdaki para miktarını kontrol edebilmek için Merkez Bankası'nın faiz oranları üzerinden çalışma yürüttüğünü aktaran Elmasoğlu, “Ekonomi içerisinde dolanımda olan daha fazla para, daha fazla ekonomik aktivite, daha düşük işsizlik anlamına geliyor. Daha az para ise daha az ekonomik aktivite, daha düşük enflasyon ve daha yüksek işsizlik demek oluyor. Burada ekonomiyi yönetenlere büyük bir görev düşüyor. Hem yatırımcıyı hem de vatandaşları üzmeyecek bir faiz politikası uygulanması gerekiyor. Gerçekleştirilen bu yarım puanlık faiz indirimi piyasalarda olumlu bir hava estirebilir. Ancak yine de dikkatli olmakta fayda var" diye konuştu.

Ziyaret sonunda Başkan Elmasoğlu, Burçin Atılgan'a derneğin plaketini takdim etti.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208