Ege'de bahar defilesi

İZMİR Olgunlaşma Enstitüsü, Turizm Haftası kapsamında "Ege'de Bahar" isimli defilenin ilkini Selçuk Kaymakamlığı katkıları ile bu ilçede, ikincisini ise Yeşilyurt İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü'nün organizasyonuyla Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde düzenledi.

GENEL 23.04.2016, 09:49 23.04.2016, 10:25
Ege'de bahar defilesi

Defilelerde mankenler Bürde Aslan, Ezgi Bayer, Sevcan Demirkaya, Hande Aras, Hasret Deniz Öztop, Pınar İnce, Gülce Lale, Simge Ünal, Meltem Düzyaman, Gizem Salmanlı ve Emre Aydın görev aldı. Dans gösterileriyle renklenen defileler büyük beğeni topladı. Defilede mankenler, Ege'nin kültürel mirasını simgeleyen giysileri davetlilere sundu.

""İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Şule Aydın, "Milli kültür değerlerimizi araştıran, geleneksel el sanatlarımızı yaşatan, kültürel ve sanatsal değerlerimizi aslına bağlı kalıp yaşatarak, gelecek nesillere aktaran, arşivleyen, Türk kültürünü ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtan bir eğitim kurumu olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Enstitümüz, Türk kültürünün görkemli mirasından uyarlanmış ürünler ve motiflerle harmanlanarak oluşturulan oldukça geniş ve kapsamlı defile koleksiyonlarına sahiptir" dedi.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-0°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208