Ege Üniversitesi’nde kütüphaneden sonra spor salonu da ücretli oldu

Ege Üniversitesi’nde spor salonu kullanımı okul öğrencilerine ücretli hale getirildi

GENEL 03.03.2020, 14:02
Ege Üniversitesi’nde kütüphaneden sonra spor salonu da ücretli oldu

Ege Üniversitesi kütüphanesinin ücretli hale getirilmesinden sonra Ege Üniversitesi spor salonu da ücretli oldu. Bugüne kadar öğrencilerin ücretsiz şekilde antrenman yapabildiği voleybol sahası, basketbol sahası gibi alanlar için öğrencilerden ücret talep edilmeye başlandı.

Birgün Gazetesi'nden Arda Özarda'nın haberine göre; Bu sene özel işletmeye devredilen spor salonu öğrencilerden üye kaydı istiyor. 1 aylık ücret 37,5 TL, 3 aylık ücret 100 TL olurken, senelik ücret ise 300 TL olarak belirlenmiş. Öğrencileri üye kayıt adı altında Fitness merkezine üye yapan spor salonu yönetimi bu kayıttan sonra voleybol sahası, basketbol sahası gibi alanları kullandırtmaya başlıyor.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Ege Üniversitesi içinde bireysel olarak ya da toplu halde antrenman yapan öğrenciler spor salonunun ücretli hale getirilmesine tepkili. Geçen senelerde ücretsiz çalıştıkları alanların özel işletmelere devredilerek öğrencilere külfet getirildiği görüşündeler. Öğrenciler çalışma yapmak için açık alanlara mecbur bırakıldığını ifade ediyorlar.

ARDA ÖZARDA-BİRGÜN

Yorumlar (1)
İlker Engür 8 ay önce
Ege Üniversitesi Kapalı açık tenis kortlarının fiyatlarının Türkiye'nin neredeyse en pahalı saatlik kort ücretine sahip olduğunu biliyor musunuz? Ögrenci icin personel icin ya da normal disardan insanlar icin dahi cok pahali. Kapali 70 lira kisi basi 4lu oynarsan 280 lira..Personel icin daha ucuz 50 lira oldugunu biliyoruz yonetim bu sekilde asla kimseyi spora cekemez tam tersi köstek oluyorlar yaziklar olsun....Ozel kortlar bile bu fiyatlardan 5 kat daha ucuz...Bu anlayisin turk sporuna nasil katki saglayacagini dusunuyorsunuz...Milletin geliri ne ki size bu kadar para verebilsin...yaziklar olsun size ve sizin gibi anlayislara
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?