Ege-Koop Genel Başkanı Aslan'dan belediyelere maske ve hijyen çağrısı

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, belediyelere 'maske” ve “hijyen” desteği çağrısı yaptı.

GENEL 04.04.2020, 15:31
Ege-Koop Genel Başkanı Aslan'dan belediyelere maske ve hijyen çağrısı

Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla ilgili olarak belediyelere hastanelerde korona virüs tedavisi süren hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılanmasına öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de en çok vaka görülen iller arasında ikinci sırada İzmir var. İzmir'de koronavirüs kaynaklı vaka sayısı 1105, ölüm sayısı ise 27 olarak açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 60-65 yaş üstüne ve ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak gıda yardımları yaptığını belirten Aslan “Korona tedavisi süren hasta yakınlarına bu konuda öncelik verilmeli. Özellikle hasta yakınlarına eldiven, maske, kolanya ve dezenfekten desteği verilmesi hayati önem taşıyor” dedi.

'BÜYÜKŞEHİR MASKE DAĞITMALI'

Toplu ulaşımda maske zorunluluğunun getirildiğini hatırlatan Aslan, sosyal mesafenin korunduğu kapalı ortamlarda, temas ihtimalinin olduğu dış alanlarda maske kullanımının önemli olduğunu söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs durakları, metro istasyonları, vapur iskelelerinde “ücretsiz” maske dağıtması çağrısında bulunan Aslan "Fahiş fiyata hala maske satışı yapılıyor. Hem bunun önüne geçilmiş olur hem de vatandaşlarımızın sağlığı korunmuş olur" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgınıdan olumsuz etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere “gıda” ve “nakdi” yardım yapmasının yaşamsal değerde olduğunu belirten Aslan "İzmir; İstanbul’dan sonra, koronavirüs salgınından en çok etkilenen ikinci büyük şehrimiz. Yardımların ve yapılan hizmetlerin de, bu ağırlıkta olması gerekir. Sorumlu yurttaş olarak bizler; kurallara ve alınan kararlara eksiksiz” uyalım, sosyal izolasyona, hijyen kurallarına özen gösterelim. Devletimiz de, belediyelerimizin de sosyal devlet olmanın bilinci ve sorumluluğuyla vatandaşlarımızı yaşanan krizin olumsuz etkisinden korumaları gereğini bir kez daha vurgulamak istiyorum" diye konuştu.

Yorumlar (2)
hasan 1 yıl önce
bu şerefsiz egekent 4 de bina yaptı işhanı fare yuvası gibi yıllarca kimse tutamadı izbe bir yer.hiçmi bina görmedin.birde aylarca reklam verdiler .her işkolundan sadece 1 adet tutulacak diye hiçkimse tutmadı yıllarca atıl durumda.milletin parasını çöpe attı.bu tür kişileri kooperatif başkanı yapan salaklar...
ersan 1 yıl önce
maydonoz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?