Efes Selçuk'ta CHP'li Meclis üyesine sopalı saldırı! Deniz Yücel'den açıklama!

CHP Efes Selçuk Belediye Meclis Üyesi Serkan Topalan, CHP'den ihraç edilen Sedat Yolcu ve yanındaki üç kişinin saldırısına uğrayarak yaralandı.  Saldırıyı; geçen yıl 29 Ekim kutlamaları sırasında Şirince'de Belediye Başkanı Filiz Cerioğlu Sengel ve Meclis Üyelerine karşı yapılan çirkin saldırıyı gerçekleştirenler arasında  bulunan ve geçtiğimiz Ocak ayında Parti disiplin kurulunun kararı ile partiden ihraç edilen Sedat Yolcu'nun gerçekleştirdiği öğrenildi.  Saldırıdan sonra vücudunun çeşitli yerlerinde darp ve ezilme meydana gelen CHP'li Meclis Üyesi Serkan Topalan, darp raporu aldıktan sonra şikayetçi oldu. Olayın gündem olmasından sonra CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel sosyal medya hesabından açıklama yaparak, 'Topalan’a saldırıda bulunduğu tespit edilen 4 kişinin hak ettikleri cezayı alması için sürecin takipçisi olacağız.'' sözlerini kullandı.

GENEL 21.09.2020, 12:49 21.09.2020, 14:28
Efes Selçuk'ta CHP'li Meclis üyesine sopalı saldırı! Deniz Yücel'den açıklama!

Olay daha önce partiden ihraç edilen Sedat Yolcu'nun aynı binada oturan kardeşi Vedat Yolcu'nun evinin bahçesinde gerçekleşti. Alınan bilgiye göre doğum günü partisine katılan eşi ve çocuklarını almak için Vedat Yolcu'nun evine giden CHP Belediye Meclis Üyesi Serkan Topalan, iddiaya göre daha önce planlandığı ve bahçede gizlenen Sedat Yolcu'nun  saldırısına uğradı. Saldırı sırasında biri Belediye çalışanı Ö.Ö olmak üzere üç kişinin daha müdahale ettiğini iddia edilen Topalan, vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbelerle yaralandı. Tüm misafirlerin gözü önünde gerçekleşen saldırıyı polis, biber gazı sıkarak ayırdı. Saldırının ardından hastaneye kaldırılarak ayakta tedavi edilen CHP'li Meclis Üyesi Serkan Topalan, darp raporu aldıktan sonra; saldırıyı gerçekleştiren Sedat Yolcu ve diğer şahıslar hakkında şikayetçi oldu. 

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren Sedat Yolcu'nun 13 Eylül Pazar günü Serkan Topalan'a tehdit mesajı gönderdiği iddia edildi.  Yolcu mesajında şu ifadeleri kullandı: "Akşam denk gelemedik bu gün öğrendim akşam gelmişsin. İnşallah bir kez daha denk geliriz apartmanda. Sedat yolcu"

DENİZ YÜCEL'DEN AÇIKLAMA!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel olayın gündem olmasından sonra sosyel medya hesabından açıklama yaptı; '' Selçuk Belediye Meclis Üyemiz Sn. Serkan Topalan'a yapılan saldırıyı ve saldırganları esefle kınıyorum. Topalan’a saldırıda bulunduğu tespit edilen 4 kişinin hak ettikleri cezayı alması için sürecin takipçisi olacağız.

Sn. Topalan'a, Selçuk CHP İlçe Örgütümüze ve Selçuk Belediyemize geçmiş olsun.

CHP İl Başkanlığı olarak şiddetin ve şiddet eylemi gösterenlerin her zaman karşısında olmaya devam edeceğiz!'' 

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?