Ece Elbirlik Ürkmez: Yerel yönetimler ulaşılmaz değil!

İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, Mehmet Kuzu ile Kolektif Girişimler programının konuğu oldu.

GENEL 29.09.2020, 10:29
Ece Elbirlik Ürkmez: Yerel yönetimler ulaşılmaz değil!

Ece Elbirlik Ürkmez, eğitimin kendileri için önemli olduğunu belirterek vakfın kuruluşunu anlattı. Ürkmez, “1985 yılında vakıf kurulmuş. Cevdet Beyin her zaman kendi topraklarına katkıda bulunma sevdası da vardı. Hem burs veren hem de bizim topraklarımıza katkıda bulunmak üzere başlamış. Cevdet Beyden sonra ikinci nesile devrolmuş. Her kan değişimi sonuçta farklı bakış açıları getiriyor. Şerife Hanımda müthiş bir fikir insanıdır, yerinde duramaz yeni fikirler getirir. Onun sayesinde çeşiti projeler ortaya çıkmış” diyerek yapılan faaliyetleri ve burs verme sürecini detaylı anlattı.

Öğrencilere maddi katkıdan farklı alanlarda da katkı yapılabileceğini söyleyen Ürkmez, “Sosyal beceriler ile ilgili eğitimler düzenliyoruz, bu yönlerini de güçlendirmeye çalışıyoruz. Sosyal projelerde yer almalarını istiyoruz. Ordan alabilecekleri çok şey var. Karşılıklı birbirimizi beslediğimiz alanlar var. Kanal olmak, yol açmak şeklinde ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

‘YEREL YÖNETİMLER ULAŞILMAZ DEĞİL’

Gezici aracın pandemi döneminde gezemedğini farklı projeler yapmayı düşündüklerini kaydeden Ürkmez, “İşbirlikleri yapmamız gerekir, onlardan öğrendiklerimizle şekillendiriyoruz faaliyetlerimizi. Tabi süreç karşılıklı işliyor. STK’lar, yerel yönetimler ulaşılmaz değil. Herkesin niyeti aynı, öyle olunca berbaer bir şeyler yapabiliyoruz. Gaziemir, Bornova belediyeleri ile işbirliğimiz var” dedi. Kütüphanenin 127 bin kişiye ulaştığını, ikinci kütüphanenin ise 12 bin kişiye ulaştığını belirtti. Ürkmez ayrıca, kurumlarla sivil toplum örgütlerinin işbirliklerini ne şekilde geliştiğini ve aslında Türkiye’de doğru bilinen yanlışların anlaışılması gerektiiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?