Dünya çocukları Karşıyaka'da

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar koltuğunu dünya çocuklarıyla paylaştı.

GENEL 23.04.2017, 11:45 23.04.2017, 11:45
Dünya çocukları Karşıyaka'da

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını Karşıyaka Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Emine Nisa Şengül ve Girne Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Selin Uğurlu’ya bıraktı. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği için farklı ülkelerden gelen ‘Dünya Çocukları’ da ziyarete eşlik etti.

Küçük ‘başkanlar’; Başkan Akpınar, başkan yardımcıları ve bürokratlardan, belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Diğer ülkelerden gelen arkadaşlarıyla sohbet etti. Çok büyük mutluluk yaşadıklarını dile getiren Nisa ve Selin “Atatürk’ün bize armağan ettiği bu bayramı, sonsuza kadar yaşatacağız. O’na layık çocuklar ve gençler olarak Cumhuriyetimizi koruyacağımıza söz veriyoruz” mesajı verdi, Karşıyaka Belediyesi’nin çocuklara yönelik hizmetlerinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği için ilçeye gelen yabancı çocuklar da ‘makam’ heyecanını yaşadı.""

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bugün makam Nisa’nın, Selin’in ve dünya çocuklarının. Koltuklarımız da üzerinde yaşadığımız dünya da aslında zaten onların. Bunun bilinciyle, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak yaşamaya ve çalışmaya devam edeceğiz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun. Bize bu bayramı hediye eden Ulu Önderimiz Atatürk’e minnet ve şükran borçluyuz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?