Down sendromlu çocuklar için yararlı proje

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, down sendromlu bir kızı olduğunu belirterek, bu çocukların ve ailelerin sorunlarını çok iyi bildiğini vurguladı.

GENEL 16.05.2017, 12:52 16.05.2017, 12:52
Down sendromlu çocuklar için yararlı proje

Ulusal Down Sendromu Derneği, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından çalışmaları sürdürülen çalışmalarla üç yıl önce hazırlanan "Hoşgeldin Bebek" projesi down sendromlu çocukların sorunlarının hızlı çözümünü sağlıyor. İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, kendisinin de down sendromlu bir kızı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“2015 yılından beri birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Her 700- 800 bebeğimizden birinin bu özelliklere sahip olması bizi de özenle güzel ve yararlı şeyler yapmaya teşvik ediyor. Bu özellikler, bu güzellikler nasıl yönlendirilebilir, onların sıkıntıları nasıl aşılabilir o ailelerin yanında nasıl olunabilir? Bu özel bebeklerimizin kalp problemleri varsa, hipotroidi problemi gibi bedensel varsa ki çoğunun olabiliyor, bizim o noktada,  hastaneler olarak bu bebeklerimize destek olma ihtiyacımız ortaya çıkıyor. Bu noktada bu birlikteliği çok önemsiyorum. Biliyorsunuz benim bir kızım var, down sendromlu. Hayatımın en güzel şeyi.  Allah’ın emaneti. Bu konuyu birebir yaşayan bir anne olarak da biliyorum"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
36°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?