Doğruyol'dan Yeni Akit Gazetesi haber müdürüne tepki: 'Bilmediğiniz konuda fikir beyan etmek doğru değil'

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a tepki olarak bir açıklama yaptı.

GENEL 17.01.2021, 15:11
Doğruyol'dan Yeni Akit Gazetesi haber müdürüne tepki: 'Bilmediğiniz konuda fikir beyan etmek doğru değil'

İZ GAZETE- Geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, katıldığı bir televizyon programında pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının mücadelesiyle, silahlı kuvvetlerinin bir operasyona giderken özlük haklarını istemelerine benzeterek; “İkide bir özlük haklarının zikredilmesi, devlet maaş mı ödemiyor? Ben çok iyi biliyorum. Bu bir rüşvet değil. Kamuda 6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire varsa bağlansın. Bilmem nesiyle birlikte 6 bin tl altında maaş alan hemşire yok. Ben bunu konuşmayı bile zul buluyorum”  ifadelerini kullandı. Alan'ın bu açıklaması tepkilere sebep olurken Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol da konuya yönelik açıklama yaptı:

Sağlık çalışanlarımızı savaşa giden askerlerin para istemesi, çok para alıyorlar vb. gibi algı oluşturmaya, milletimizin gözünde sağlık çalışanlarımızı küçük düşürme algısı oluşmasına, sağlık çalışanlarımızın ayrıştırılmasına, ötekileştirilmesine sağlık çalışanları olarak kabul etmemiz mümkün değildir" ifadeleri kullanılan açıklamada, "Sağlık çalışanlarımız pandeminin savaşçılarıdır. Sizler Covid olacağız diye evinizden çıkmazken bizim sağlık çalışanlarımız Covidli hastaları entübe ediyordu.  Belki de hastanın altını temizliyordu. Sizler ailenizin yanındayken, benim arkadaşlarım aylarca çocuğuna, eşine, annesine babasına hastalık bulaştırmayayım diye göremedi. Vatandaşlarımızdan bir kişi hasta olurken yada hayatını kaybederken sağlık çalışanlarımız en az 10 kat daha fazla, virüs kaptı. Hayatını kaybetti. Benim sağlık .alışanı arkadaşım saatlerce tulum ve maske içerisinde kalarak nefes alamadı. Sırılsıklam kan ter içerisinde hizmet vermeye çalıştı.  1/4  ü olan lisans mezunu bir hemşirenin bilmem nesiyle birlikte dediğiniz aralık ayı net maaşı 5.300 TL civarındadır. Yeni göreve başlayan bir hemşirenin net maaşı asgari ücrete yakındır. Yani 6000 TL üzerinde maaş alan hemşire yoktur. Bilmemek ayıp değildir. Öğrenmemek ayıptır.  Bilmediğiniz konuda fikir beyan etmek doğru değildir" denildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?