Diyanet Öykü Arin için kök hücre bağışı çağrısı yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş, kök hücre naklinin sevap olduğunu ifade ederek lösemi hastası 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için bağış çağrısında bulundu.

GENEL 08.02.2019, 14:13 08.02.2019, 14:32
Diyanet Öykü Arin için kök hücre bağışı çağrısı yaptı

İZ GAZETE - Diyanet İşlerinden beklenen açıklama geldi. Prof. Dr. Ali Erbaş kök hücre bağışıyla ilgili bir açıklama yayınladı. 

Yapılan açıklamada, embriyonik kök hücre bağışı dışında tüm bağışların dinen herhangi bir sakınca içermediği belirtilerek kök hücre bağışı çağrısında bulunuldu. İzmirli lösemi hastası 3.5 yaşındaki Öykü Arin için de birbirimize yardımcı olmalıyız ifadeleri yer aldı. 

"İNSANLARI KÖK HÜCRE NAKLİNE TEŞVİK ETMELİYİZ"

Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada "En kısa zamanda Öykü kızımızın ihtiyacı olan kök hücre bulunur inşallah. Bu noktada birbirimize yardımcı olmalıyız. Embriyonik kök hücre hariç diğer kök hücrelerin naklinde dinen herhangi bir sakınca olmadığını hatta sevap olduğunu anlatarak insanları kök hücre nakline, kök hücre bağışmaya teşvik etmeliyiz. Öykü yavrumuz ve onun durumunda olan insanlarımıza Allah'tan şifa diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-3°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208