Diplomasını 3 çocuğuyla aldı

Karabağlar Kaymakamlığı'nda memur Esma Uludağ, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü'nü bitirip, Celal Bayar Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı, son olarak da Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu'nu birincilikle bitirip, diplomasını 3 çocuğuyla birlikte aldı.

GENEL 25.06.2016, 12:05 25.06.2016, 12:18
Diplomasını 3 çocuğuyla aldı

Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu'ndan birincilikle mezun olan Esma Uludağ, sıra dışı bir başarı öyküsüne sahip. 32 yaşındaki Uludağ, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Bölümü'nü bitirdi, 2009'da bu kez Celal Bayar Üniversitesi'nde yüksek lisan eğitimi gördü. Bu arada evlendi, memur oldu, anne oldu ama öğrencilikten asla kopmadı. Son olarak Gediz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu'nu kazandı. Bir yandan Karabağlar Kaymakamlığı'nda çalışıp eğitimini sürdürdü, diğer yandan da çocuklarına annelik yaptı. Bir ay önce de 3'üncü çocuğunu dünyaya getirdi. Memurluğa ve anneliğe öğrenciliği ekleyen Esma Uludağ, derslerinde de üstün başarı elde etti, 4 üzerinden 3.89 not ortalamasıyla tüm arkadaşlarını geride bıraktı. Bölüm birincisi olarak diplomasını 8 yaşındaki oğlu Veli Said, 4 yaşındaki kızı Müşerref Zümra ve 38 günlük bebeği Ceyda ile beraber aldı.

SIRADA HUKUK FAKÜLTESİ VAR

Okuma azmi ve eğitim aşkıyla takdir toplayan Uludağ, şimdiki hedefinin Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi olduğunu söyledi. Eğitimin yaşam boyu sürmesi gerektiğini dile getiren Uludağ, "Hem çalışıp ham annelik yaparak da öğrenci olunabileceğini kendime ve çevreme göstermeye çalıştım. Bu süreçte eşim destek olarak bana hep güç verdi. Hukuk Fakültesi'ni de bitirebilirsem avukat olmak istiyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?