DEÜ’ye bir tepki de CHP’li gençlerden: ‘Tepeden gelen emirle...’

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü’ne tepki gösterdi. Uyan, “Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü tepeden gelen bir emirle böyle bir açıklamayı gündeme getirmiştir” dedi

GENEL 02.04.2020, 23:21
DEÜ’ye bir tepki de CHP’li gençlerden: ‘Tepeden gelen emirle...’

İZ GAZETE- Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarına kalacak yer tahsis edilmesine yönelik tartışmalar sürüyor. Konuya ilişkin gazetemizin  “Mülkiyeti İzmir Valiliği'nde! Herkes sağlıkçılar için çözüm ararken...Termal Otel bomboş bekliyor!” başlıklı haberin yankıları sürüyor. 
Haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü bir yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada “ Üniversite Hastanemizde, sağlık hizmetlerinim sunumuna ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarına ilişkin herhangi eksiklik bulunmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere başka hiçbir kurumdan konaklama talebimiz de olmamıştır” ifadelerine yer verilmişti. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’tan gelmişti.

‘KEŞKE SİYASET ÜSTÜ YÖNETEBİLSELER’

Sürece dair bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’ndan geldi. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan yaptığı açıklamada “Keşke söylendiği gibi bu süreci siyaset üstü olarak yönetebilseler. Cumhurbaşkanımız ‘Karşımızdaki virüsün adı koronavirüstür. Bu tehdidin üstesinden ancak dayanışma ile gelebiliriz. Gün siyasi, etnik, mezhebi tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak ezeli ve ebedi kardeşliğimizi hatırlama günüdür. Umut vermek, güven açılamak, katkı sunmak yerine karamsarlık pompalayanları milletimiz asla affetmeyecektir’ diye açıklama yapmıştı. Ama şuan görülüyor ki dayanışma vurgusunu önemseyen yine bizleriz. Bu olayın da tamamen siyasi kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tıpkı CHP’li belediyelerin yardım için oluştukları banka hesaplarına bloke koyulduğu gibi yine tamamen yardım amaçlı gündeme getirilmiş bir konuyu da aynı şekilde sabote etmeye çalışmaktadırlar. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü de tepeden gelen bir emirle böyle bir açıklamayı gündeme getirmiştir” diye ifadelerini kullandı. 

‘DÜŞMAN ETME ÇABALARI UNUTULMAYACAK’

Uyan, “Gün siyasi hesaplaşma günü değil, birlik olup bu zor günlerde elimizden geleni yapma günüdür. Biz Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Gençlik Örgütleri olarak elimizden geleni yapmaya ve doğruları söylemeye devam edeceğiz. Türk halkı yapılmaya çalışan engellemeleri de, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne düşman etme çabalarını da unutmayacaktır” dedi.

Yorumlar (1)
bekçi ali 1 yıl önce
vali demek akp nin bürosu demek
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?