DEÜ'de, görevden almaya üçüncü kez yürütmeyi durdurma kararı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Çelenk’in, üniversite yönetimi tarafından üçüncü kez görevinden uzaklaştırılmasına karşı açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

GENEL 19.07.2021, 10:51 19.07.2021, 10:53
DEÜ'de, görevden almaya üçüncü kez yürütmeyi durdurma kararı

GSF’nin ‘depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesiyle Tınaztepe’ye taşınmasına tepki gösteren Çelenk, daha önce Temmuz 2019’da görevden uzaklaştırıldı ancak açtığı davayı kazandı. 11 ay önce de hakkında verilen görevden uzaklaştırma cezası İzmir 4. İdare Mahkemesi tarafından ‘usulsüz ve hukuk dışı’ bulunarak iptal edildi. Çelenk’in üçüncü kez görevden alınmasına karşı açtığı davada da yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Görevine dönse de kaybettiği sürenin geri gelmeyeceğini söyleyen Çelenk, “3 yıllık görevimin 1,5 yılı gasp edildi. Sadece cezalandırma amaçlı verilen, yanlışlarla dolu soruşturmanın cezasını iptal edildi. Kanıt olmadan suçlamaya çalıştılar ama dayanağı yok” dedi.

Çelenk, “Sadece ben değil öğrenciler ve akademisyenler olarak çok ağır bir süreç yaşadık. Sahne sanatları eğitimiyle ilgili detaylı eğitim sürecimiz var. Konuyla alakasız kişiler kararlar verdi ve bölümün iradesi gasp edilmiş oldu” diye konuştu. (Berkay Sağol- BirGün)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?