Denizler anmasında yılgınlık yok mesajı verildi

Denizlerin idam edilişlerinin 45. Yılında Narlıdere Gençliği Demokrasi Meydanı’nda anma etkinliği yaptı.

GENEL 07.05.2017, 11:14 07.05.2017, 11:14
Denizler anmasında yılgınlık yok mesajı verildi

Narlıdere'de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilişlerinin 45. Yılında Narlıdere Gençliği Demokrasi Meydanı’nda anma etkinliği yaptı. 

Şiir dinletisi ve oratoryo ile başlayan etkinlikte, polisin ses sisteminin kurulmasını engellemesinden kaynaklı müzik dinletisi yapılamadı. Kitle sık sık, “Yusuf, Hüseyin, Deniz Sürüyor Sürecek Mücadelemiz” , “Hayır Bitmedi Daha Yeni Başlıyor”, “Yaşasın Devrim ve Sosyalizm” sloganları attı. 

Etkinlikte Narlıdere Gençliği adına konuşma yapan Ali Asker Ülker, Deniz'lerin devrim ve sosyalizm mücadelesinin aydınlık yüzleri olduğunu belirterek, “O günlerden bugünlere kapitalist sistemin yamalı düzeni işçileri, emekçileri sömürmeye devam ederken, mücadele de her zaman devam etmektedir. Geçtiğimiz 1 Mayıs'ta görmüş olduk ki, dünyanın her yerinde emekçiler alanları talepleriyle doldururken, Türkiye'de de OHAL koşullarına rağmen en yaygın ve coşkun kutlanılan 1 Mayıs'lardan oldu. Baskı ve hak ihlallerinin artması bizleri asla yıldırmamaktadır, tıpkı 68'lerde Denizlerin yaşadığı koşullara hayır dedikleri gibi” dedi. 

Kapitalizmi tarihin çöplüğüne gönderene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini de ekleyen Ülker sözlerine şöyle devam etti; “Bu mücadele her doğan Deniz’le, Yusuf’la, Hüseyin’le ve daha nice yoldaşımızla devam edecektir. Gençlik var olduğu müddetçe, denizlere çıkacaktır bütün sokaklar. Geleceksizliğe karşı mücadele edeceğiz, iş atölyelerinde pres makinelerinde ezilip ölmeyeceğiz, savaşa karşı barışı savunacağız, bu sömürü düzenine kafa tutmaya devam edeceğiz ta ki iktidarı biz kurana kadar”. 

EVRENSEL

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?