DASKUT gönüllüleri, İzmir İl ve İlçe yöneticilerini Foça'da belirledi!

Geçtiğimiz yıl Bursa’da kurulan Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma Derneği (DASKUT) İzmir ve ilçelerinde şube oluşturma çalışmalarını hızlandırdı. İzmir il ve İlçe yönetimlerinin belirlenmesi için Foça'da buluşan gönüllüler geçici yöneticilerini seçti.

GENEL 18.12.2020, 11:11
DASKUT gönüllüleri, İzmir İl ve İlçe yöneticilerini Foça'da belirledi!

Bursa merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin 23 ilinde şubelerini oluşturan  DASKUT İzmir ile 30 Ekim depremiyle tanıştı. Değişik bölgelerden gelen ekipler Bayraklı Manavkuyu Doğanlar Apartmanı arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Çalışmaları sırasında İzmir’lilerden büyük destek gören DASKUT yönetimi İzmir ve ilçelerinde şube oluşturma çalışmalarına hız verdi. Büyük çoğunluğu genç gönüllülerden oluşan yeni üyeler 17 Aralık 2020 Çarşamba günü Foça'da bir araya geldi. Genel Merkez tarafından atanan geçici İzmir İl Başkanı Can Perk ve İzmir İl Başkan yardımcısı İbrahim Etem Duran’ın ev sahipliğinde genel kurullar yapılana kadar yönetimde görev alacak üyeler belirlendi.
 

DEPREM İÇİN GETİRDİĞİMİZ ERZAKLARI GERİ GÖTÜRDÜK

Genel Başkanları Tuncay Meriçli  yönetiminde önce Bursa ve tüm ilçelerinde, daha sonra Türkiye’nin 23 İlinde şubeleşme çalışmalarını tamamladıklarını belirten geçici İzmir İl Başkanı Can Perk İzmir ile depremde tanıştıklarını söyledi. Can Perk; “Deprem;  yardımlaşmaya İzmir’lilerin ne kadar duyarlı ve hassas olduklarını bize yaşayarak gösterdi. Doğanlar Apartmanı’nda Arama Kurtarma faaliyetlerine başladığımız anda başta yiyecek içecek ve moral desteği olmak üzere İzmir’lileri yanı başımızda bulduk. Böyle bir şeyi başka bir afette görmemiştik. Öyle ki günler sürecek çalışmalar için getirdiğimiz erzakı, yiyecek, içeceğimizi açmadan geri götürdük diyebilirim. Kemalpaşa’dan ve uzak ilçelerden gelip elleriyle yaptıkları yiyecekleri bize sunan, “Siz işinizi yapın, gerisini düşünmeyin” diyen İzmirli ablaları, anneleri, kadınları unutmamız mümkün değil. Bunu yaşadıktan sonra bu bölgede hemen şubeleşme çalışmalarını başlattık. Çok sayıda gönüllü ile yolu yarıladık” dedi.

Can Perk, DASKUT’a www.daskut.com web sitesi üzerinden gönüllü üye olunabileceğini, yeni üyelere Kızılay ve AFAD tarafından verilecek eğitimlerle, alacakları görev alanlarıyla ilgili özel eğitimlerin zaman geçirilmeksizin online olarak başlayacağını sözlerine ekledi.

Foça Reha Midilli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı üyelere mazbata ve kimlik belgelerinin verilmesi ve İzmir İl ve İlçeler geçici yöneticilerinin belirlenmesinin ardından sona erdi.         

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
36°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?