Cumhuriyet’in Kurucu Çınarı, Efes Selçuk’ta gençlerle filizleniyor

Cumhuriyet Halk Partisi Selçuk İlçe Örgütü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’da düzenlediği etkinlikte Efes Selçuk’un gençlerine kapılarını açtı.

GENEL 19.05.2021, 21:01 19.05.2021, 21:02
Cumhuriyet’in Kurucu Çınarı, Efes Selçuk’ta gençlerle filizleniyor

19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinlikte Efes Selçuklu 40 genç, CHP Selçuk örgütüne üye olarak Cumhuriyet ve Demokrasi mücadelesine katıldıklarını ilan etti.

Gençlerin siyasete katılımının ve siyasetin gençlere erişiminin çokça tartışıldığı bir dönemde düzenlenen etkinlik; katılımcılar tarafından “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Çınarı CHP’nin, yüzünü kuruyan dallara değil filizlenen gençliğe dönüşünün açık bir göstergesi” olarak yorumlandı. Cumhuriyetin 2. Yüzyılına da 19 Mayıs ruhuyla gençliğin damga vuracağı inancı tazelendi.

Etkinliğe Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı İpek Onbaşıoğlu, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan, il Gençlik Kolları Sekreteri Cansu Sarı ve Selçuk Meclis üyeleri ve örgüt yönetiminin yanısıra, kent siyasetinin deneyimli isimleri ve CHP’ye üyelik başvurusunda bulunan ve katkı sunmak isteyen gençler katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?