Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nda ön seçim hazırlığı

İZMİR Barosu'nun Ekim ayında yapılacak olan 2016-2018 Olağan Genel Kurulu'na Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Seçim Yürütme Kurulu oluşturdu. Mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan'ın ön seçime katılmayıp doğrudan aday olacağını açıklamasının ardından, grup adına dört avukat ön seçime girecek.

GENEL 24.06.2016, 15:39 24.06.2016, 15:57
Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nda ön seçim hazırlığı

İzmir Barosu'nun yönetimine talip olan gruplardan biri olan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun ön seçimlerinde başkanlık için, mevcut başkan Aydın Özcan dışında aday adayı olarak Avukat Enis Dinçeroğlu, Mehmet Kozan, Murat Fatih Ülkü ve Gülhan Baydoğan'ın katılacağı belirtildi. Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Seçim Yürütme Kurulu yaptığı açıklamada, “2016-2018 İzmir Olağan Genel Kurul dönemine ilişkin olarak, grubumuz üyesi birçok meslektaşımız aday adayı olması en doğal hakkıdır. İşleyen bir demokraside,özellikle seçmenlerinin de hukkuçu meslektaşramız olduğu düşünüldüğünde, seçmene kendisini temsil etmesini istediğinin sorulması, demokrasinin olmazsa olmazıdır. 7 bine aşkın üyesi olan İzmir Barosu'nun en büyük grubu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına seçime katılacak adayların belirlenmesinde, ön seçim dışında bir yöntemin sağlıklı sonuç vermesi olanıksızdır. Bu nedenle, İzmir Barosu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu 2016 Ekim ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurulunda, Baro Başkanlığı ve Baro organlarına aday olacak meslektaşların belirlenmesi için, ön seçim sürecini başlatmıştır" dedi.

Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Seçim Yürütme Kurulu, baro organlarına aday olacak meslektaşlarının başvuru süreci ve tanıtımını kapsayan önseçim süreci takvimi konusunda, ayrıca açıklama yapacağını belirtti. Mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan'ın ise üyesi olduğu Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nunu ön seçimine girmeden doğrudan aday olacağı öğrenildi. Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu Seçim Yürütme Kurulu şu isimlerden oluşmakta, Bahattin Gürbüz, Erdem Gümüş, Mehmet Türkbay, Cihangir marmara, Kemal Bilen, Bahri Erhan Merder ve Osman Sözüer'den oluşuyor.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?