Çiğli'ye Gülhan-Yılmaz Elmascan Kütüphanesi

ANKARA'da geçen 10 Ekim'de meydana gelen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Gülhan ve Yılmaz Elmascan çiftinin ismi, Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi'nde (ÇİBEM) açılacak olan kütüphanede yaşayacak.

GENEL 22.04.2016, 12:14 22.04.2016, 12:32
Çiğli'ye Gülhan-Yılmaz Elmascan Kütüphanesi

Geçen yıl 10 Ekim'de Ankara'da düzenlenen mitinge Adana'dan katılan rehber öğretmen Gülhan Elmascan ve eşi makinist Yılmaz Elmascan bombalı saldırıda yaşamını yitirdi. Bir süre sonra çiftin yakınları, onların adını yaşatmak için bir kütüphane kurmaya karar vererek kitap toplamaya başladı. Toplanan kitaplarla açılması planlanan kütüphane Çiğli Belediyesi'nde kurulmaya karar verildi. Kısa sürede toplanan 4 bin 500 kitap, ÇİBEM'de Haziran ayında açılacak kütüphanede okurlarını bekleyecek.

Kütüphanenin Çiğli'de kurulması için girişimde bulunan Tire Gökçen Anadolu Lisesi Öğretmeni Filiz Bozo ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi İş Okulu Öğretmeni öğretmeni Sadık Şahinboya Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı ziyaret ederek teşekkürlerini iletti. Başkan Hasan Arslan böyle bir kütüphaneyi Çiğli'ye kazandırmak istediklerini belirterek, "Öğretmenlerimiz yitirdikleri meslektaşları ve eşi için kampanya başlatarak çok sayıda kitap toplamayı başarmışlar. Bizlere de bir kütüphane açmak düştü. Gülhan ve Yılmaz Elmascan'ın adını kütüphanemizde yaşatacağız" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208