CHP’li Polat’tan 23 Nisan mesajı

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, evde kalmanın çocukları karamsarlığa kaptırmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çocuklarımıza açlığın, savaşın ve şiddetin olmadığı bir dünya bırakmak en büyük hediyedir. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

GENEL 22.04.2020, 21:31 22.04.2020, 23:00
CHP’li Polat’tan 23 Nisan mesajı

CHP’li Polat, Türkiye Büyük Millet Meclis’in kuruluşun ve Ulusal Egemenliğin 100. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet değerlerinin silinmeye çalışıldığını belirten Polat, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Kurtuluş Savaşı’nda mücadele eden kahraman askerlerimizin kurduğu Meclis ile egemenlik kayıtsız şartsız millete verilmiştir. Temel hak ve özgürlüklerin korunmasının yanı sıra demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmanın da teminatıdır. Demokrasiye büyük bir darbe vurarak millet iradesinin gasp edildiği, cumhuriyetin ve değerlerinin birer birer silinmeye çalışıldığı ve rejim değişikliği hayalleriyle tek adamın hakim olduğu karanlık günlerden geçiyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de tarih çocuklarımıza ve gelecek nesillere karşı bize büyük sorumluluk yüklemektedir. Cumhuriyete, demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere adalete, insana ve insan haklarına sahip çıkacağız” diye konuştu.

Koronavirüsünün evde kalan çocukların karamsarlıktan uzak daha güzel yarınları hayal etmesi ve bunun için emek harcaması gerektiğini belirten Polat, “TBMM’nin açılmasını çocuklara bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ demiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ne yazık ki hayatın birçok noktasında mücadele etmek zorunda. Yüzbinlerce çocuk ağır şartlarda çalışarak, evlerine ekmek parası götürüyor. Çocuk gelin sayısında büyük bir artış var. Sokakta çalışan çocukların net sayısı hala bilinmiyor. Geleceğe yön verecek en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak, mutlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımıza açlığın, savaşın ve şiddetin olmadığı bir dünya bırakmak en büyük hediyedir. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?