CHP'li Bakan, 29 Ekim'i kutladı: 'Cumhuriyet, en büyük sorumluluğumuz'

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı yazılı açıklamada kutladı.

GENEL 28.10.2019, 12:50 28.10.2019, 14:19
CHP'li Bakan, 29 Ekim'i kutladı: 'Cumhuriyet, en büyük sorumluluğumuz'

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. CHP’li Bakan, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

“Bugün, özgürlüğün ve aydınlanmanın günü… Bugün, sarayın istibdadından kurtulup tüm dünyaya bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi ilan ettiğimiz gün… Cumhuriyet; yönetimin tek kişi ve o kişinin ailesinden halka geçmesi… Cumhuriyet; tüm yurttaşların demokratik, laik ve sosyal hukuk devletine sesini özgürce duyurabilmesi… Cumhuriyet; kadınım, gencim, çocuğum, yaşlıyım, engelliyim, sanatçıyım, gazeteciyim, öğretmenim, doktorum, işçiyim, avukatım, öğrenciyim, emekliyim diyebilmek! Cumhuriyet; seçmek, seçilmek, korumak ve aydınlık bir gelecek için mücadele etmek… Cumhuriyet; devrimlerinin ve ışığının peşinden koştuğumuz umut! Cumhuriyet; en büyük sorumluluğumuz… Çünkü “…Tüm ahval ve şerait içinde dahi, vazifemiz; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!”

Cumhuriyeti ilan eden, demokratik laik sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran, devrimleriyle yolumuzu aydınlatan ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve arkadaşlarını minnetle, sevgiyle, özlemle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!” 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
20°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?